hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Citroen “Oli”yi tanıttı

  Citroen “Oli”yi tanıttı
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Citroen, Oli konsept otomobilini de ilk defa görücüye çıkarıyor. Araç sadece 1000 kg ağırlığında.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Citroen, Paris Expo Porte de Versailles’de gerçekleştirilen Rétromobile 2023’de konsept otomobili Oli’yi de ilk defa geniş kitlelerle buluşturdu.

  Markanın Eylül 2022’de tanıttığı son konsept otomobili Oli, markanın, herkesin günlük hayatını iyileştirmek için tasarladığı, işlevsel, elektrikli ulaşıma yönelik yol haritasını gözler önüne seriyor. Otomotiv endüstrisindeki güncel trendlerin aksine Oli, aile ulaşımına elektrikli, hafif, işlevsel, basit, çok yönlü ve uygun fiyatlı çözüm sunarak toplumun zorluklarını kucaklıyor. Böyle bir dönemde Oli, gelecekteki ulaşım gereksinimlerimiz için güvenilir ve sürdürülebilir bir çözüm ortaya koyuyor.

  Cimri ve ergonomik otomobil

  Oli, ağırlğı ve karmaşıklığı önemli oranda azaltarak gelişmiş yaşam döngüsü yönetimini hedefliyor. Geri dönüştürülen ve geri dönüştürülebilir malzemeler bu yaklaşımı yansıtıyor. Ortaya, iyileştirilmiş uzun ömür, güvenilirlik ve satın alma kolaylığı ve gelişmiş maliyet kontrolü ile etkin bir ulaşım çözümü çıkıyor. Oli, tekerlekli, tam teşekküllü bir fikir laboratuvarı olmasıyla da öne çıkıyor. Zekice düşünülmüş fikirlerle dolu olan Oli, örneğin geleneksel koltuklara göre yüzde 80 daha az parça gerektiren “ağ” tipi koltuk sırtlıklarına sahip. Ayrıca son derece güçlü, geri dönüştürülmüş petek yapılı mukavvadan üretilen kaput, tavan ve bagaj zemin panelleri ile yenilikçi çözümler sunuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uygulanan etkin çözümler sayesinde Oli son derece hafif bir yapıya sahip. Sadece 1000 kg ağırlığa sahip Oli, hafif yapının sağladığı avantajla 40 kWsa kapasiteli batarya ile 400 km’ye kadar hedef menzil sunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow