Dacia elektrikli Spring ile yollarda 

Dacia elektrikli Spring ile yollarda 

Dacia elektrikli Spring ile yollarda 

Dacia, Avrupa perakende otomobil satışlarında 3. sıraya yükseldi. Tam elektrikli Spring ve aile otomobili Jogger önümüzdeki aylarda Türkiye’ye ithal edilecek.   

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yeni model atılımı içindeki marka Dacia tüm  modelleri için geçerli yeni marka kimliğini geçtiğimiz günlerde  açıkladı. Yeni marka kimliğine sahip araçların, yıl sonunda tüketicilere sunulması planlanıyor.  Yılın ilk yarısında ayda ortalama 5.000 sipariş alan %100 elektrikli şehir otomobili Dacia Spring Avrupa’nın bazı ülkelerinde 17.8 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa çıktı.   

Dacia Jogger son çeyrekte  Elektrikli Dacia Spring’in Türkiye’ye geliş tarihi henüz netleşmedi. Ancak  5 ve 7 kişilik aile otomobili yeni Dacia Jogger  2022'nin ilk 6 ayında 50.000'in üzerinde sipariş aldı. Yılın son çeyreği ülkemize ithal edilecek. Markadan yapılan açıklamaya göre müşterilerinin %76'sı daha önce farklı bir marka araca sahip iken, mevcut Dacia sahiplerinin de %64'ü yenileme zamanında yine Dacia’yı tercih ediyor. Markanın yeni  ürün gamı bu yıl sonbaharda  Paris Otomobil Fuarında gösterilecek. Dacia, Haziran 2022 sonu itibariyle 277.885 satış adedi ile 2021'in ilk yarısına göre satışlarını %5,9 artırdı.