hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elektrikli otobüs Citivolt Avrupa turuna çıkıyor

  Elektrikli otobüs Citivolt Avrupa turuna çıkıyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Yüzde 100 elektrikli, sıfır emisyonlu otobüsü Citivolt, Avrupa demo turuna başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Anadolu Isuzu’nun yüzde 100 elektrikli aracı Citivolt, Nisan ayında Avrupa demo turu için yola çıktı. Isuzu Citivolt, Avrupa demo tur etkinlikleri kapsamında Nisan ve Kasım ayları arasında toplam 14 ülkedeki potansiyel kurumsal müşterileri ile buluşacak.Anadolu Isuzu’nun, Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere toplu ulaşım alanındaki en yeni çevreci düzenlemelere ve belediyeler ve ulaşım operatörleri başta olmak üzere kurumsal müşterilerinin, güncel talep ve gereksinimlerine göre ürettiği yüzde 100 elektrikli, çevreci araçlar pazarda her geçen gün daha fazla beğeni topluyor. Anadolu Isuzu’nun elektrikli araç vizyonu doğrultusunda ürettiği sessiz ve çevreci otobüs ailesinin en yeni temsilcisi olan Citivolt, dünya pazarlarında ilgi görüyor.

  20 şehir dolaşacak

  Isuzu Citivolt, Avrupa demo turu kapsamında sıra ile Doğu Avrupa’da Romanya, Macaristan, Polonya, Bulgaristan, Litvanya, Sırbistan, Yunanistan, Batı Avrupa’da İspanya, Fransa, Portekiz, Belçika, Almanya, İsviçre, Avusturya, İtalya’da dolaşacak ve 20 şehirde tanıtım aktiviteleri gerçekleştirecek.

  Hakan Kefoğlu “Anadolu Isuzu olarak ticari araçlar segmenti de dahil tüm otomotiv endüstrisinin son dönemde içinde olduğu kapsamlı dönüşümün aktörleri arasında yer alıyoruz. Sektörün geleceğini şekillendirecek olan trendleri sadece izlemekle kalmıyor, araştırma geliştirme aşamasından teslimata ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm faaliyetlerimizde temel önceliğimiz olarak sürdürülebilirliği odağımıza alıyoruz” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow