hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elektrikli Spring  temmuzda geliyor

  Elektrikli Spring  temmuzda geliyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Yeni Extreme donanım seviyesi ile elektrikli Dacia Spring 65 beygir güce sahip oldu. Araç tek şarjla 300 km’yi aşıyor.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dacia markası “Extreme” donanım seviyesini tamamen yeni ELECTRIC 65 motor ile donattı. Spring Extreme ELECTRIC 65 daha fazla performans  ve çok yönlülük arayan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

  Bu yıl temmuz sonunda Türkiye’de satışa sunulacak otomobil  65 hp/48 kW güce sahip. Yeni Spring Extreme ELECTRIC 65, daha yüksek tekerlek torku ile hem şehirde hem de otoyollarda daha dinamik bir hızlanma sağlıyor.

  Şehiriçi 300 km’yi aşıyor

  Yeni ELECTRIC 65 motorun en önemli özelliği, daha fazla güç üretimi için 14.700 d/d çevirmesi. Redüktörün 12.057'ye yükseltilen oranı ile tahrik tekerleklerine iletilen torku artıyor. Spring Extreme ELECTRIC 65, 0'dan 50 km/s hıza 3,9 saniyede ulaşıyor. Ayrıca 80-120 km/s ara hızlanma süresi 13,5 saniyeye düşerek neredeyse yarı yarıya kısaldı.

  Spring Extreme ELECTRIC 65, WLTP karma döngüsünde 220 km ve WLTP Şehir içi döngüsünde 310 km menzile sahip. Çin’den ithal edilen aracın Türkiye fiyatı henüz belli olmadı. Ancak yüzde 50’nin üzerinde bir gümrük vergisi dezavantajı olduğundan ana markadan  fiyat desteği alması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow