hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elektrikli ticari MAXUS Türkiye pazarına girdi

  Elektrikli ticari MAXUS Türkiye pazarına girdi
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

   Dünyanın en büyük 3’üncü elektrikli araç üreticisi SAIC bünyesinde bulunan MAXUS’un distribütörü Doğan Trend Otomotiv oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kökleri 127 yıllık geçmişe dayanan İngiliz markası MAXUS, şehir içi kullanımlarda 371 km menzil sunan e-Deliver 3 modeliyle 989 bin TL’den Türkiye pazarına giriş yaptı. Uzman isim, “Doğan Trend olarak, her daim müşterilerimizin beklentilerini ve ana akım trendleri takip ediyoruz. Şehir içi lojistik ihtiyacı arttıkça müşterilerimizin beklentileri hızla değişmeye başladı. Yoğun trafikte çok daha ekonomik olan ve arıza ihtimali neredeyse 0’a yakın hale gelen elektrikli araçların müthiş bir fırsat penceresi açtığını gördük. Bu vesile ile elektriğin bereketini ticari müşterilerimize sunmak üzere yola çıktık” dedi.

  8 yıl garanti  

   8 yıl ve 160 bin kilometre batarya garantisiyle satışa sunulan e-Deliver 3’ün 5 yılda 390 bin liranın üzerinde işletme maliyeti avantajı sağlayacağını ifade eden Doğan Trend Uzman isim, “e-Deliver 3 gibi %100 elektrikli ve 2 Euro paletlik yükleme kapasitesine sahip bir ürüne pazarda büyük bir ihtiyaç var. İçten yanmalı motora sahip modeller ile kıyaslandığında kısa süre içinde ekonomik açıdan avantaj sağlarken işletme ve bireylerin karbon ayak izini de 0’a indiriyor. MAXUS markası KOBİ, filo ve e-ticaret şirketlerinin sürdürülebilirlik hedeflerine önemli katkı sağlayacak” diye konuştu. Avrupa’daki satış başarısı ile dikkat çeken, bugüne kadar farklı platformlarda pek çok kez “En İyi Elektrikli Van” seçilen MAXUS eDeliver 3, aynı zamanda 2022 yılında İngiltere’de en çok satılan ikinci elektrikli hafif ticari modeli olmasıyla da ön plana çıkıyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  90 kW (122 PS) güç ve 255 Nm’lik tork üreten elektrikli motor, 50.23 kWsa batarya ile destekleniyor. Ekstrem hava koşullarına dayanıklı ileri batarya teknolojisi yoğun enerji, yüksek güç, ağırlıktan tasarruf, uzun yıllar kullanım, güvenlik gibi avantajları da beraberinde getiriyor. Araç WLTP normlarına göre 238 km karma menzile sahip.  

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow