hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elektrikli Tourneo Custom ağustosta yollara çıkıyor

  Elektrikli Tourneo Custom ağustosta yollara çıkıyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Ford Otosan imzalı tam elektrikli E-Tourneo Custom sekiz koltuğa kadar çok yönlü, çok amaçlı bir araç olarak elektrik gücüyle ağustosta yollara çıkacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ford Otosan, Yeniköy Fabrikası’nda ürettiği yeni E-Tourneo Custom’la VIP taşımacılıkta yeni bir standart belirliyor. E-Tourneo Custom yüksek verimli batarya elektrikli güç aktarma sistemini1 en konforlu yolculuklar için elektrikli araç gücü ve çevreciliğine sahip yeni bir platformla birleştiriyor. Türkiye’de ve Avrupa’da siparişe sunulan E-Tourneo Custom, hem kişisel kullanımı hem ticari müşterileri hedefliyor ve sekiz kişiye kadar kapasitesiyle geniş iç mekan sunuyor.

  Raylı arka koltuklar

  Yeni modelde raylı arka koltuklar, eller serbest elektrikli yan kapılar, B&O ses sistemi2, panoramik cam tavan ve yenilikçi, eğilebilir direksiyon simidi dahil benzersiz bir elektrikli premium araç sunuluyor. Gelecek yeni nesil araç tasarımının sağladığı üstün iyileştirmeler ve araç dinamikleri konfor düzeyini daha da yükseltiyor. Bağımsız arka süspansiyonla optimize edilen şasi mimarisi sayesinde sessiz elektrikli performansla birlikte daha yüksek sürüş konforu ve denge sağlanıyor.

  Elektrikli Tourneo Custom ağustosta yollara çıkıyor


  325 km menzil

  E-Tourneo Custom, olağanüstü performans, iyileştirmeler ve 325 km’ye varan sürüş menzili1 sunmak için 64 kWh kullanılabilir batarya ve 160 kW elektrik motorundan güç alıyor. Çok amaçlı aracın tam elektrikli motoru ile daha yüksek enerji verimliliği sağlıyor ayrıca daha rahat ve konforlu bir sürüş deneyimi için tek pedalla sürüş yetkinliği de sunuyor.

  Entegre 11 kW AC trifaze şarj cihazı, bataryayı sekiz saatten6 kısa sürede tam, 125 kW DC hızlı şarj cihazı6 ise yaklaşık 41 dakikada yüzde 15-80 şarj edebiliyor. E-Tourneo Custom’ın şarj profili, hızlı ve kullanışlı şarj eklemek için enerjiyi önden yüklüyor. Sistem laboratuvar testlerinde 125 kW DC hızlı şarj cihazıyla sadece 5 dakikada6 38 kilometreye yakın menzil ekledi. Pro Power Onboard teknolojisi9 ayrıca müşterilerin E-Tourneo Custom ve Tourneo Custom PHEV’in potansiyelinden tam olarak yararlanabilmesini sağlıyor. Kabindeki prizlerden sağlanan 2,3 kW’a kadar güç sayesinde şebekeye bağlanılmadığı durumlarda dijital cihazları veya spor ve kamp ekipmanlarını çalıştırmak mümkün oluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Elektrikli Tourneo Custom ağustosta yollara çıkıyor


  Evde şarj çözümü

  Aracın Frankfurt’taki testinde konuşan sektör temsilcilerinden Özgür Yücetürk aracın küçük işletmeler için elektrifikasyonu kolaylaştırdığını belirterek şunları kaydetti:

  “Ford Pro’nun yeni entegre evde şarj çözümü, araçlarını gece evde şarj eden müşterilerini desteklemek amacıyla uzman danışmanlık ve eğitim, bağlantılı wallbox kurulumu ve bakımı, ayrıca şarj planlamasını bir yazılım içeriyor. Çözüm bu yaz İngiltere’den başlayarak, büyük Avrupa pazarlarında devreye alınacak. E-Transit Custom’ın 11 kW AC trifaze entegre şarj cihazı, bataryayı 7,8 saatte7 tam şarj edebiliyor. Böylece müşteriler araçlarının sabaha kadar tam şarj olacağını bilerek rahat edebiliyor. Sistem ayrıca sürüş menzilini optimize etmek amacıyla araç şarj olurken bataryayı ve kabini ısıtmak veya soğutmak için Uzaktan Klima Çalıştırmaya merkezi olarak kumanda edebiliyor ve araç şarj olması gerekirken olmuyorsa uyarılar gösteriyor.”

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow