Goodyear pistlerden yola çıktı

Goodyear pistlerden yola çıktı

Goodyear, yarış pistlerinden deneyimleyip ürettiği yeni Eagle F1 serileriyle yüksek performans lastiklerindeki payını artıracak.

Goodyear, Avrupa ve dünyada büyüyen yüksek performans lastik pazarındaki iddiasını artırıyor. Dünyanın önde gelen lastik üreticileri arasında yer alan marka yeni Eagle F1 Supersport ve Asymetric 5 serilerinin tanıtımını İspanya’da gerçekleştirdi. Binek araçlar için tasarlanmış lastiklerden SuperSport serisi, Ultra- Ultra yüksek performans segmentinde daha yüksek hızlara çıkabilen, daha yüksek beygir gücü ve torka sahip araçlara özel geliştirildi.


Goodyear’ın Eagle F1 Asymmetric 3 serisinin yeni nesli Asymmetric 5 ise konfor, ıslak zemin fren performansını kuru zemin yol tutuşu ile birleştirmesiyle fark yaratıyor. Asymmetric 5 büyüyen yüksek performans lastik pazarında Volkswagen Golf,BMW 3 serisinden Porsche 911’e kadar uyumlu toplam 55 ebatta pazara sunulacak. Özel sırt blokları sayesinde, lastiğin yolla temas alanı frenleme sırasında bir pist lastiğine benzer seviyeye yükseliyor. Bu da Eagle F1 Asymmetric 5’e önceki 3 serisi ile karşılaştırıldığında yüzde 4 daha kısa ıslak zemin fren mesafesi sunuyor.Üst segmentle birlikte büyüyecek


Avrupa’da üst segment araç satışlarının da 2023’e kadar yüzde 17,5'den 18,2'ye çıkacağı tahmin edilirken, yüksek performans lastik talebinin, 2012'den bu yana yıllık yüzde 18 artış göstermesi Goodyear’ın Ar-Ge ve üretim çalışmalarını da artırmış durumda. Goodyear Türkiye Genel Müdürü Mahmut Sarıoğlu“Gelişen ultra yüksek performans lastik pazarında her biri uzun süreli Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilmiş ürünlerimizle iddialıyız.


Bu iddiamızın altını, bu yılın ilk çeyreğinde sunduğumuz ve yine yıl içerisinde farklı ebatlarını tüketicilerle buluşturacağımız Eagle F1 serisinin Asymmetric 5, Eagle F1 SuperSport, SuperSport R ve RS desenlerimizle bir kez daha çizeceğiz” dedi. Eagle F1 SuperSport lastik serisi VW Golf GTI'den Porsche 911 GT2 RS'e uzanan birçok süper spor modelde kullanılabilecek. Goodyear’ın, yarış lastikleri geliştirmedeki deneyimlerinden yararlanarak tasarladığı Eagle F1 SuperSport ailesi yol tutuş ve sürüş hakimiyeti konusunda iddialı.


Lastik sırtındaki güçlü bloklar direksiyon hareketlerine tepki süresini kısaltırken, geniş desen virajlarda oluşan kuvvetlere karşı yüksek kontrol imkanı sağlıyor. Eagle F1 SuperSport RS lastikleri serinin yarış odaklı lastikleri olarak dikkat çekiyor. Normal yol koşullarında kullanılabilen bu lastikler, sınırları zorlamakta. Yarış lastiklerinden ilham alınarak geliştirilmiş özel bileşenler, kuru yol koşullarında olağanüstü yol tutuş ve performans özellikleri gösteriyor. Malaga Ascari'de testini gerçekleştirdiğimiz lastikler tüm yol koşullarında yüksek performans sundu.


67 bin çalışanı var


Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biri olan Goodyear, günümüzde küresel platformda 21 ülkedeki 47 tesisinde üretim yapıyor ve 64.000 kişiye istihdam sağlıyor.. Goodyear’ın Akron, Ohio ve Colmer-Berg, Lüksemburg’da bulunan iki İnovasyon Merkezi, sektörün performans standartlarını belirleyen ürün ve hizmetler sunmak için çalışmakta. Türkiye’de Adapazarı’nda da üretim yapan marka imalatının yarısından fazlasını ihraç ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS