hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İlk tam hibrit Mazda yolda

  İlk tam hibrit Mazda yolda
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Mazda ürün gamına ilk kez kendini şarj edebilen tam hibrit bir model dahil oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özellikle şehir içi sürüşlerde sıfır emisyon değeri ve sessizlik sunabilen EV modunda tamamen elektrikli olarak çalışan Mazda2 Hybrid, 1,5 litrelik 93 HP güç üreten benzinli motoru ve 59 kW'lik elektrikli motor desteğiyle 116 HP güç üretiyor. Paris İklim Anlaşması çerçevesinde, 2030 yılına kadar tüm ürün gamındaki CO2 seviyesini yüzde 50 azaltmayı hedefleyen Japon otomotiv devinin yeni sürdürülebilirlik stratejisinde Mazda2 Hybrid, önemli bir görev üstlenecek.

  İlk tam hibrit Mazda yolda

  2022'de Avrupa'da

  Markanın ilk kendini şarj edebilen tam hibrit modeli Mazda2, Toyota Motor Corporation ile hali hazırda var olan işbirliğinin bir meyvesi olarak dikkat çekiyor.

  Tamamen elektrikli sürüşe imkan veren EV modu, özellikle şehir içi sürüşlerde emisyon değerlerini sıfıra indirirken, sessiz ve pürüzsüz yolculuklara imkan tanıyor. 1490 cc hacmindeki benzinli motoru 93 HP, elektrikli motoru ise 59 kW güç üreten Mazda2 Hybrid, toplamda 116 HP güç verisine erişiyor. 0'dan 100 km/s hıza 9,7 saniyede ulaşan otomobilin son hızı 175 km/s olarak açıklanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk tam hibrit Mazda yolda

  WLTP normlarında 100 km'de 3,8-4,0 litre gibi etkileyici yakıt tüketim verilerine ulaşan küçük Mazda, gaza basılmadığında ve frenlemelerde ortaya çıkan kinetik enerjiyi yüksek performanslı bataryasında depolayarak harici bir şarja ihtiyaç duymuyor. 2560 mm'lik aks mesafesiyle 4 yetişkin için ferah bir yaşam alanı sunan Mazda2 Hybrid, 286 litrelik bagaj hacmiyle de ihtiyaçları karşılıyor. Model, Avrupa pazarında 2022 yılının bahar aylarında satışa sunulacak. Mazda2 Hybrid'in Türkiye'de satışa çıkacağı tarih henüz açıklanmadı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow