hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Jeep “Avenger e-Hybrid” ile Türkiye’de

  Jeep “Avenger e-Hybrid” ile Türkiye’de
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Jeep Avenger’ın hibrit motor seçenekli versiyonu, Türkiye yollarına çıkıyor.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Avenger e-Hybrid, 100 HP güç üreten 1.2 litre 3 silindirli motor seçeneği, 48 voltluk lityum iyon batarya ve yenilikçi 6 vitesli çift kavramalı elektrikli şanzıman arasındaki uyum ile yüksek verimlilik sağlıyor. Jeep’in öncü elektrifikasyon yolculuğunun önemli bir parçası olan Avenger e-Hybrid, markanın sürüş kabiliyetini, düşük CO2 emisyonlarıyla birleştirerek, mükemmel bir denge sunuyor. Jeep Avenger’in, hibrit motor seçeneği ile donatılan versiyonu, haziran ayından itibaren Jeep® showroomlarındaki yerini alıyor. 2024’ün ilk 5 ayında sınıfının en çok satan elektrikli modeli olmayı başaran %100 elektrikli Jeep® Avenger’ın hibrit motora sahip versiyonu da Türkiye yollarıyla buluşuyor.

  1.2 lt motor

  İlk tamamen elektrikli modeli Avenger’ı geçtiğimiz yıl tanıtan Jeep® markası, şimdi ise Türkiye’de sunmaya hazırlandığı MHEV teknolojisini kullanan Avenger ile iddiasını daha ileriye taşıyor. Haziran ayından itibaren Jeep showroomlarındaki yerini alan Avenger e-Hybrid, markanın yenilikçi ürün gamının daha da genişlemesini sağlayacak. Yenilikçi MHEV (mild hibrit) motor teknolojisinden güç alan yeni Avenger e-Hybrid, markanın üstün sürüş deneyimini daha düşük CO2 emisyonuyla sunuyor.

  Jeep “Avenger e-Hybrid” ile Türkiye’de

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni Avenger e-Hybrid’e güç veren motor, üstün teknolojisi sayesinde hem konfor hem de performans sunarak çevreci ve kusursuz bir sürüş deneyimi sağlıyor. Otomatik 6 ileri E-DCT6 çift kavramalı şanzıman ve entegre elektrikli motor ile eşleştirilen Avenger e-Hybrid, müşterilerin düşük hızlarda tamamen elektrik motoru ile yol almalarına imkân veriyor. 100 HP güç üreten 1.2 litre 3 silindirli motora sahip Avenger e-Hybrid, 48 voltluk lityum iyon batarya ve yenilikçi 6 vitesli çift kavramalı elektrikli şanzıman arasındaki uyum ile yüksek verimlilik sunuyor. Aracın yenilikçi şanzımanı 21 kW’lık bir elektrik motoru, bir invertör ve merkezi şanzıman ünitesini barındırıyor. 

  Yakıt cimrisi

  Avenger e-Hybrid’in öne çıkan özellikleri arasında gerçek bir hibrit deneyimi sunan 48V sistem yer alıyor. Aracın yakıt tüketimi sadece 5.1 lt/100 km ile dikkat çekerken motorun her koşulda yüksek performans sunması, sürüş deneyimini daha ileriye taşıyor. Sınıflandırma : Genel : : : Classification : Public Limited ve Summit donanım seçenekleriyle satışa sunulan Avenger e-Hybrid’in Limited versiyonunda, 17 inç parlak gümüş alaşım jantlar, full LED reflektör ön farlar, gövde rengi kapı kolları ve gümüş koruma plakaları gibi dış tasarım özellikleri bulunuyor. Limited versiyonun kabin içerisinde ise kumaş/vinil premium koltuklar, gümüş rengi gösterge paneli ve iç trimler, deri direksiyon simidi gibi özellikler sunuluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Öne çıkan diğer özellikler arasında ise 10.25 inç HD dokunmatik ekran, 10.25 inç full dijital gösterge paneli, otomatik klima, Adaptive Cruise Control (ACC), otonom acil fren desteği, trafik işareti algılama, şerit takip asistanı, sürücü yorgunluk uyarı sistemi, yokuş iniş desteği, Selec Terrain 6 farklı sürüş modu ve autohold özellikli elektrikli park freni yer alıyor. Avenger e-Hybrid’in Summit donanım paketinde ise Limited donanımına ek olarak 18 inç elmas kesim alaşım jantlar, full LED ön ve arka farlar, karartılmış camlar ve otomatik uzun farlar gibi dış tasarım özellikleri ve kabin içerisinde 8 farklı iç ambiyans aydınlatma seçeneği yer alıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow