hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Jeep Renegade ve Compass hibrit oldu

  Jeep Renegade ve Compass hibrit oldu
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Jeep, Renegade ve Compass e-Hybrid versiyonları Türkiye’de satışa sunuldu.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Renegade ve Compass e-Hybrid, performanslarını yeni nesil 130 HP güç ve 240 NM torka sahip, 1,5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli motor ile 48-Volt bataryaya sahip 15 kw’lık elektrik motorun sinerjisinden alıyor. eep® e-Hybrid sistemi, hem Renegade hem de Compass’ta düşük hız ve park manevralarında saf elektrikli sürüş sağlıyor.

  Türkiye’de toplam Jeep satışlarının yüzde 99’unu oluşturan Renegade ve Compass modelleri, mayıs ayından itibaren sadece e-hybrid ve 4xe plug-in hybrid seçenekleri ile tercih edilebilecek. Düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle, çevreye çok daha duyarlı olduğunun ve Jeep markasının efsanevi arazi kabiliyeti ile performansını birleştirdiğinin altını çizen modellerin satışa sunulmasıyla, ülkemizdeki Jeep Renegade ve Compass ürün gamının tamamı elektriklenmiş oldu.

  Türkiye’de toplam Jeep satışlarının yüzde 99’unu oluşturan Renegade ve Compass modelleri mayıs ayından itibaren sadece e-hybrid ve 4xe plug-in hybrid seçenekleri ile tercih edilebilecek. Böylece Jeep, en çevreci SUV markası olma hedefine doğru Türkiye’de önemli bir adım atmış oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Renegade ve Compass e-Hybrid’in yedi vitesli otomatik şanzımanlı e-Hybrid versiyonları, performanslarını yeni nesil 130 HP güç ve 240 NM torka sahip, 1,5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli motor ile 48-Volt bataryaya sahip 15 kw’lık elektrik motorun sinerjisinden alıyor.

  Renegade ve Compass e-Hybrid BSG (Belt Start Generator) ve 15KW’lık elektrikli motor 130 beygirlik içten yanmalı motoru destekliyor. Her iki modelde de bulunan yeni güç aktarma organları sayesinde içten yanmalı motorun ısınma fazında oluşan yakıt tüketimi ve emisyonun düşürülmesi sağlanıyor. Hibrit teknolojisi; araçların sessiz, akıcı, yakıt harcamadan, %100 elektrikli modda kalkış yapabilmesine (e-launch) ve düşük devirde tamamen elektrikli modda ilerlemesine (e-creep) imkan sağlıyor. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow