hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kamyondaki arızayı önceden tespit edecek

  Kamyondaki arızayı önceden tespit edecek
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Öngörülü bakım onarım sözleşmesi Excellence Predict Türkiye’de başlıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sunulması hedeflenen uygulama ile araçların kullanım süresinin artmasını hedefleniyor. Uygulama ile arıza meydana gelmeden önce önlem alınarak müşterilerin operasyonlarının kesintiye uğramaması ve öngörülmeyen maliyetlerin azaltılması desteklenecek. Teknik verilerin analizine dayanan Excellence Predict öngörülü bakım onarım hizmeti, aracın hizmet süresini artırarak yoluna sorunsuz devam etmesini sağlıyor.

  6500 beklenmedik arıza

  Sistem ile ilgili bilgi veren Renault Trucks Direktörü Anne-Virginie Nesme Deletre halen 23 ülkede kullanılan bu hizmetin ticari araç filolarına maksimum araç kullanım süresi ve dolayısıyla daha fazla üretkenlik sunduğunu belirtti. “Excellence Predict bakım onarım sistemi 2017'den beri devam eden bir proje. İlk olarak Fransa ve Çek Cumhuriyeti'nde bir yıl süreyle denenen sistem 2019'da 12 Avrupa ülkesinde uygulanmaya başlandı. Avrupa genelinde sözleşmeyle korunan 15.000 araçta 2019 yılından bu yana 6.500 beklenmeyen arızayı öngörülerek plansız duraksamaların önüne geçildi.

  Arıza kodları belirleniyor

  Excellence Predict sözleşmesini tercih edildiğinde araçların kritik bileşenlerinin arıza kodları analiz ediliyor. Olağandışı bir durum tespit edilirse veri analiz merkezi, aracın servise girişini organize etmek üzere bayi ile iletişime geçerek müşterinin hızlıca bilgilendirilmesini sağlıyor ve olası bir arıza riskini ortadan kaldırıyor. Bayi, aracın serviste mümkün olduğunca az zaman geçirmesini sağlamak için parça temini, bakım ve onarım planlanmasını organize ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow