Karsan’dan Endonezya’da ile stratejik işbirliği

Karsan’dan Endonezya’da ile stratejik işbirliği

Karsan’dan Endonezya’da ile stratejik işbirliği

Karsan Endonezya’da toplu taşıma konusunda çalışmalar yapacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Karsan, Bali’de düzenlenen B20 (Business 20) Zirvesi’nde Endonezya’daki elektrikli minibüs ve otobüs dönüşümüne yönelik olarak ihracat ve SKD tipi (yarı demonte) üretim aşamalarını da içeren önemli bir işbirliğine imza attı. Firma, Endonezya’daki elektrikli toplu taşıma ağı dönüşümünü desteklemek, bu pazara uygun sağdan direksiyonlu elektrikli araç üretmek ve satmak üzere CREDO GROUP şirketi SCHACMINDO ile işbirliği için mutabakat anlaşması imzaladı.

Endonezya’da toplu taşıma alanındaki elektrikli dönüşümle de ilgili açıklamalarda bulunan sektör yetkililerinden Okan Baş, “Endonezya’nın ve Jakarta toplu ulaşım firması TransJakarta’nın 2030 yılına kadar toplu taşıma ağını elektrikli otobüslere geçirme hedefleri doğrultusunda oluşabilecek fırsatlar için Karsan ve CREDO GROUP arasında ortaklaşa bir proje başlattık.

2030’a kadar gerçekleştirilmesi hedeflenen on binlerce araç ve milyar dolar büyüklüğündeki Jakarta şehrinin elektrikli toplu taşıma dönüşümünün büyük kısmını bu iş birliği doğrultusunda gerçekleştirme hedefindeyiz. Jakarta yanında diğer Endonezya şehirlerinden de bir bu kadar potansiyel bekliyoruz” dedi.