hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kia Stinger ve Stonic onay aldı

  Kia Stinger ve Stonic onay aldı
  expand

  Kia, Stinger ve Stonic modellerinin gelişmiş güvenlik özellikleri ile EuroNCAP testlerinden tam puan aldı. “Elektronik Stabilite Kontrolü” ve “Araç Denge Yönetimi” donanımlarını standart olarak sunan Stinger ve Stonic’in EuroNCAP’ten aldığı beş yıldız, KIA’nın ileri güvenlik teknolojileri konusunda geldiği noktaya vurgu yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Yeni spor sedan KIA Stinger ve kompakt crossover KIA Stonic, bağımsız organizasyon EuroNCAP’in en güncel çarpışma testlerinde 5 yıldız ile ödüllendirildi. Stinger’ın tüm versiyonları (benzinli, dizel, dört tekerlekten çekişli veya arkadan itişli) ile beraber, opsiyonel olarak Aktif Güvenlik Teknolojileriyle donatılan tüm Stonic versiyonlarının tam not aldığı testte, KIA güvenlik konusundaki başarısını kanıtladı.

  Stinger, EuroNCAP testlerinde yetişkin korunmasında %93, çocuk yolcu korunmasında %81, yaya korumasında %78 ve “Güvenlik Yardımcısı” kategorisinde %82 ile derecelendirildi. KIA’nın “Gelişmiş Sürüş Destek Sistemleri” ile donatılan Stonic versiyonları ise; yetişkin korunmasında %93, çocuk yolcu korunmasında %84, yaya korumasında %71 ve 'Güvenlik Yardımcısı' kategorisinde %59 ile derecelendirildi.

  Kia Stinger ve Stonic onay aldı

  Gelişmiş yüksek dayanımlı çelik gövde, Stonic’te 6 ve Stinger’da 7 adet bulunan standart hava yastıkları, kapsamlı pasif ve ileri teknoloji ürünü aktif güvenlik özellikleri kaydedilen skorda etkili oldu. EuroNCAP testlerinde her iki modelde de yolcu kabini çarpışma anında formunu korurken, her bir koltuk farklı uzunlukta yolcular için yüksek güvenlik seviyesi sundu. Özellikle Stinger modeli yolcularına üstün boyun zedelenmesi koruması sağlarken, aktif katlanan motor kaputu sayesinde üstün yaya koruması da sunuyor. Hem Stinger hem de Stonic’te yer alan “Otonom Acil Durum Freni”, “Güvenlik Yardımcısı” kategorisindeki testlerde tüm çarpışmaları önlemeye yardımcı oldu.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow