hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kia’dan 12 model geliyor

  Kia’dan 12 model geliyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Marka 2020 yılında açıkladığı Plan S stratejisi ve 2021’deki kurumsal dönüşüm hikayesiyle kabuk değiştirmeyi hedefliyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kia 2027 yılına kadar 14 elektrikli model geliştireceğini açıkladı. EV6 ve Yeni Niro EV bu strateji doğrultusunda geliştirilen iki yeni model oldu. 2021’de Kia globalde başlayan dönüşüm yolculuğuyla marka logosundan sloganına kadar bir dizi değişim geçirdi. Geçen yılın son çeyreğinden itibaren yeni logolu araçların Türkiye yollarında görünmeye başladığını belirten sektör yetkililerinden Can Ağyel,” Bayilerin yenileme ve yapılandırma süreci başladı. Kia’nın hedefleri doğrultusunda 2023 yılının sonuna kadar tüm bayilerimiz de bu değişim sürecini tamamlamış olacak” dedi.

  Bu yıl 12 model satışa sunacak

  2022 yılında yeni modelleriyle ürün gamını genişletmeye devam edeceklerini söyleyen Ağyel, “Tedarik, üretim ve döviz kuru kaynaklı konular tüm sektörü etkiledi. Arz talep dengesinin üretim aleyhine bozulduğu bir dönem yaşadık. Buna rağmen sürdürülebilir iş modelimizi, istikrarlı bir şekilde devam ettiriyoruz. 2022 yılında toplamda 12 modeli Türkiye pazarında satışa sunacağız. “Güçlü Üçlü” olarak konumlandırdığımız Picanto, Rio ve Stonic modellerimiz, Kia’nın amiral gemisi Sportage modelinin beşinci nesli ve SUV denilince akla ilk gelen modellerimizden Sorento ile pazar payımızı yüzde 3’ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

  EV6 Haziran’da Türkiye’de

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Avrupa’da “2022 Yılın Otomobili” ödülünü kazanan Kia EV6 modelinin haziran ayında GT-Line 4x4 versiyonu ile Türkiye’de satışa sunulacak. Kia EV6, WLTP verilerine göre tek bir şarjla 506 kilometreye kadar sürüş menziline ulaşabiliyor. Ayrıca, Avrupa’da kullanılan gelişmiş 800V şarj teknolojisi, sürücünün sadece 18 dakikada yüzde 10'dan yüzde 80'e şarj edebilmesine olanak tanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow