Opel'den çekici konsept

Üretilecek mi?Opel GT Konsept tasarımını basına sundu. Model 2016 Cenevre Otomobil Fuarı'nda otomobil severler ile buluşması bekleniyor. İlk teaser çalışma ile basına sunulan model oldukça fantastik görünüyor.
Oval tasarım hatlarına sahip olan Opel GT konsept, iki kapılı olarak imal edilmiş. Ön bölümde yine Monza konseptinden esintiler mevcut.
Ön panelde marka logosu unutulmamış. LED far grubu modele gizemli bir hava katmış. Modelde dikkat çeken bir ayrıntıda kapı kolları ve yan aynaların olmayışı.
Kapıların dokunmatik olması ve yan aynalar yerine içeride bir kamera ekranının olması gelen tahminler arasında. Bu ekranın kameraları da arka çamurluklar üzerine yerleştirilmiş olabilir.
Modelde 1.0 litrelik 3 silindirli motor kullanılacak. 145 Hp güç üreten motorun yanı sıra güç arka lastiklerden yola aktarılacak.
Ek olarak kilitli diferansiyel kilidinin de modelde yer alacağı biliniyor. Modelin 0-100 km/s hızlanmasının 8 saniyenin altında sürmesi ve maksimum 215 km/s hıza ulaşacağı tahmin ediliyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS