hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Lexus’un yeni SUV'u  LBX 2024'te geliyor

  Lexus’un yeni SUVu  LBX 2024te geliyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Lexus’un yeni B SUV modeli,2024’ün ilk çeyreğinden itibaren Avrupa ile birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Lexus’un yeni modelinin dünya lansmanında değerlendirmeler yapan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, “Lexus, SUV konusunda kendini kanıtlamayı başarmış bir marka. Türkiye’de de tüm SUV modellerimiz ilk günden bu yana en çok ilgi gören ürünlerimiz oldu.

  Daha önce Lexus’un atak döneminde olduğunun altını çizmiştik ve bunun da ürünlerle destekleneceğini ifade etmiştik. 2024’te Türkiye pazarında sunmaya başlayacağımız LBX, rekabetçi fiyatıyla Lexus’un en ulaşılabilir modeli olarak yakın zamanda en çok tercih edilen araçlarımızdan biri olacak.

  1.5 litrelik motor hacmi sayesinde ÖTV avantajı sunabileceğimiz bir model olmasıyla da yüksek talep göreceğine inanıyoruz. 2024 yılı için marka olarak 2.000 adetlik bir potansiyelimiz var ancak tedarik sorunları nedeniyle satış adetlerimizi daha çok ne kadar araç bulabildiğimiz belirleyecek. Bununla birlikte yeni LBX, 2024’te satışlarımızın yüzde 25’ini temsil ederek RX’in ardından en çok satan ikinci modelimiz olacak” dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Lexus’un yeni SUVu  LBX 2024te geliyor

  4190 mm uzunluğunda

  Lexus’un yeni modellerinde bir imza haline gelen L şekilli şerit ışıklandırma grubunun son versiyonu LBX modelinde yer alıyor. LBX, 4,190 mm uzunluğa, 1,825 mm genişliğe, 1,545 mm yüksekliğe ve 2,580 mm aks aralığına sahip. Alçak kaputu, akıcı gövdesi, arka tavan spoyleri ve sinyalleriyle aerodinamik bir tasarımla öne çıkan LBX, verimliliğin, sürüş dengesinin ve performansın altını çiziyor. LBX, Lexus’un GA-B global mimari platformu üzerine yapılan ilk model oldu.

  Bu platform, LBX modeline alçak ağırlık merkezi, geniş iz açıklığı, kısa ön-arka çıkıntılar ve yüksek gövde rijitliği sağlıyor. Aynı zamanda aracın eğlenceli sürüş karakteristiğini destekleyen platform Lexus Sürüş İmzası’nın da en küçük Lexus modelinde garanti altına alınmasını sağlıyor. 

  LBX , yeni nesil kendi kendini şarj eden 1.5 litrelik üç silindirli motoru içeren Lexus hibrit sistemiyle donatıldı. Verimliliği artırmak adına yeniden tasarlanan ve daha kompakt hale getirilen tam hibrit sistem, 136 DIN hp maksimum güç ve 185 Nm maksimum tork üretiyor. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow