hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MAN, TGE versiyonlarını çoğaltıyor

  MAN, TGE versiyonlarını çoğaltıyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  MAN TGE’ye tek lastikli, arkadan çekişli ve otomatik şanzımanlı modelin yanı sıra kamp araçlarına temel teşkil edecek yeni seçenekler de eklendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MAN’ın hafif ticari araç segmentindeki modeli TGE, ilk seri üretim ile 3 Nisan 2017'de gün ışığına çıktı. MAN'daki proje ekibi ve Polonya’nın Wrzesnia bölgesinde bulunan fabrikadaki üretim ekibi için çok önemli bir an olan ilk aracın ardından, büyük ilgi gören TGE’nin 100.000’inci adedi ise, çok yakında üretim hattından inecek.MAN için tartışma götürmez bir başarı öyküsü olan TGE’nin gördüğü yüksek ilgi 2023 tahmini satış rakamlarına da olumlu yansıdı.

  Artık otomatik var

  Yeni inovasyonlarla daha da güçlenen TGE’nin ürün yelpazesine ise, yeni model seçenekleri de eklendi.

  Yeni eklenen modellerin başında ise, tek lastikli arkadan çekişli ve otomatik şanzımanlı TGE geliyor. Arkadan çekişli sistem karoserli araçlar için daha uygun olduğundan, 3,5 ton aralığında inşa edilen aracını menzili daha da artmış durumda.

  Özellikle güçlendirilmiş araçların yük dağılımının genellikle arka aksta olduğundan arkadan çekiş sistemi, bu şekilde daha fazla güç sunabiliyor. Buna ek olarak, otomatik şanzımanlı, tek lastikli ve arkadan çekişli TGE ile treylerlerin sık kullanıldığı durumlarda daha iyi çekiş gücü elde edebiliyor. 8 kademeli otomatik vites ile dur-kalk trafikte bile en ideal şekilde tasarlanmış vites değiştirme noktaları sunan TGE, ayrıca yüksek sürüş konforu ve güvenliği ile de etkileyici bir performans sergiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MAN, TGE versiyonlarını çoğaltıyor

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow