hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mercedes artık internetten satılacak

  Mercedes artık internetten satılacak
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Mercedes markasının Türkiye’deki yeni satış modelinde araç stok durumu şeffaf takip edilebilecek ve sipariş süreci ister 15 Mayıs’ta devreye alınacak Online Store’da, ister acenteler üzerinden başlatılabilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mercedes-Benz, Türkiye’de hayata geçirdiği “Yeni Satış Modeli”ni duyurdu. Mercedes-Benz’in stratejisinin de bir parçası olan bu satış modelinde, bayiler acentelere dönüşüyor ve kusursuz müşteri deneyiminin daha da yukarı taşınmasındaki rolleri farklılaşıyor. 15 Mayıs’tan itibaren devreye alınacak Online Store veya acenteler aracılığıyla müşteriler, araç stoklarını gerçek zamanlı ve şeffaf biçimde takip edebilecekler, ülke genelinde geçerli olacak tek fiyatla diledikleri araç modeline ulaşabilecekler. Müşteriler, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler tarafından sunulan kredi seçenekleriyle uygun buldukları finansman ve Mercedes-Benz Kasko teklifini tercih edebilecekler. Araçlarını teslim almak istedikleri Mercedes-Benz acentesini seçen müşterilere faturalar Mercedes-Benz Otomotiv tarafından kesilirken, araç tescil, plaka ve teslim işlemlerini ise acenteler yürütmeye devam edecek.

  Şeffaf bir model

  Sektör yetkililerinden Şükrü Bekdikhan şunları söyledi:

  “Yeni Satış Modeli ile inovasyon, şeffaflık ve çok daha hızlı bir iletişim imkânı sunması sayesinde müşterilerimizle olan bağımızı daha da güçlendireceğiz. Bu heyecan verici dönüşümü birlikte tasarladığımız acentelerimiz, benzersiz müşteri deneyimini ileri taşımak için uzun yıllara dayanan uzmanlıkları ve deneyimleriyle fark yaratmaya devam edecekler.”

  Yeni iş modeliyle birlikte kilit rol oynamaya devam edecek olan Mercedes-Benz acenteleri, artık stok bulundurmak zorunda olmadıklarından finansal ve piyasa dalgalanmalarına dair riskleri azalacak, ülke genelindeki tek fiyat politikasıyla müşteri talep ve ihtiyaçlarına daha fazla odaklanma imkânı bulacaklar. Acenteler, daha önceden olduğu gibi ürün danışmanlığı, test sürüşü, araç teslimi, ikinci el araç satışı, satış sonrası hizmetler, aksesuar satışı ve teknik servis gibi konularda hizmetlerine devam edecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hafif ticari araç da aynı yöntem

  Mercedes-Benz’in faaliyet gösterdiği ülkeler arasında Türkiye, hafif ticari araç satışlarında Yeni Satış Modeli’ni otomobil ile uygulayan ilk ülke oldu. Yeni model sayesinde müşteri deneyimini üst düzeye çıkaracak birçok yeni uygulamayı süreçlere dahil oluyor. Online konfigüratör ve test sürüşü rezervasyon uygulaması müşterilerimizin direkt olarak kullanabileceği yeni uygulamalar olduğu gibi, bu deneyimi dolaylı olarak etkileyen geliştirmeler de hayata geçiriliyor.

  Mercedes artık internetten satılacak

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow