Mercedes Travego ve Tourismo yenilendi

Mercedes Travego ve Tourismo yenilendi

Mercedes Travego ve Tourismo yenilendi

Seyahat otobüsü sektöründeki Travego ve Tourismo model araçlarını yeni özellikleri tanıtıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yolculardan, sürücülerden ve müşterilerinden gelen geri bildirimler ışığında araçları iyileştirme prensibi ile hareket eden Mercedes-Benz Türk, 2023 model Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde gerçekleştirdiği yenilikleri tanıttı. Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde sunduğu 2023 model yılı değişikliklerinden ilki sürücü dinlenme alanının genişletilmesi. Sürücü konforunu artırmak için, tüm Travego ve Tourismo modellerinde sürücü dinlenme alanında yapılan yapısal değişiklikler ile sürücü dinlenme alanının hacmi artırıldı.

Mutfak tipi ve yeri değişti

Tüm Tourismo modellerinde mevcut mutfak yerine, yeni tip (su ısıtıcılı ve su ısıtıcısız) mutfaklar sunuldu. Aynı zamanda mutfakların orta girişin sağ kısmına alınması ile yer değişikliği de gerçekleştirildi. Böylece, orta kapıdan araca ve araç içerisinden sürücü dinlenme alanına giriş-çıkışlar daha konforlu hale getirilirken yolcular için daha geniş koltuk aralıkları elde edildi. Daha önce Travego modellerinde sunulan Black Edition kapsamı (ön yüzde siyah tasarım parçaları), sektörden alınan olumlu geri bildirimler doğrultusunda Tourismo modellerinde de standart donanım haline geldi. Tourismo 15 modelinde opsiyonel olarak sunulan alüminyum alaşımlı jantlar standart donanım haline geldi. Alüminyum alaşımlı jantların şık dış görünümü ve yaklaşık yüzde 40 ağırlık düşüşü avantajı tüm seyahat otobüsleri için geçerli oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

AGM aküler ve diğer elektriksel değişiklikler

Tüm Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde, mevcut sulu tip aküler yerine bakım gerektirmeyen, çevreci ve daha güvenli olan yeni nesil AGM aküleri standart donanım haline geldi. Araçtaki enerji tüketimi ile üretimi arasındaki dengenin daha verimli olması için, Travego modellerinde standart donanım olan IBS enerji yönetimi sistemi tüm Tourismo modellerinde standart donanım oldu. Ayrıca, araçlar çalışmazken ilave donanımların kullanılmasının engellenmesi için gerekli elektriksel değişiklikler hayata geçirildi. Tüm bu adımlar ile daha uzun ömürlü aküler ve kış aylarında daha konforlu araç kullanımı sunulması hedefleniyor.

Mercedes Travego ve Tourismo yenilendi

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber