Mercedes'ten basketbola destek

Mercedes'ten basketbola destek

Mercedes-Benz Türk, Türkiye Basketbol Federasyonu ile sponsorluk anlaşmasını uzattı.

Türk Milli Basketbol Takımları resmi sponsorluğunu 2001 yılından bu yana sürdüren Mercedes-Benz Türk, sponsorluk sözleşmesini 4 sene daha uzattı. 15 Nisan Pazartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen imza törenine Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, milli takım oyuncuları, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Mercedes-Benz Türk yöneticileri katıldı.


Bu anlaşma kapsamında; özel tasarlanan milli takım otobüsünün yanı sıra otomobil ve hafif ticari araçlardan oluşan Mercedes-Benz filosu Türkiye Basketbol Federasyonu’nun hizmetine sunulmaya devam ediliyor.36 araçlık filo ile destek sürüyor Mercedes-Benz Türk’ün de desteği ile Türkiye’yi başarıyla temsil eden milli basketbol takımlarının güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmeleri için, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kullanımına 2 adet Travego milli takım otobüsü, 2 adet S-Serisi, 2 adet E-Serisi, 13 adet C-Serisi, 13 adet B-Serisi, 3 adet Vito ve 1 adet Sprinter olmak üzere toplamda 36 araç tahsis ediliyor. Mercedes-Benz sponsorluğunda geçen 18 yıllık sürede Türkiye Milli Basketbol Takımları pek çok farklı başarıya ulaştı. Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, Akdeniz Oyunları’nda şampiyon olurken, Avrupa Şampiyonası’nda bir kere 2’nci, bir kere 3’üncü, Dünya Şampiyonası’nda ise bir kere 4’üncü oldu ve 2 kez de olimpiyatlara katıldı. Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı da, Akdeniz Oyunları’nda şampiyon olurken, Avrupa Şampiyonası’nda bir kere 2’nci ve ayrıca Dünya Şampiyonası’nda da bir kez 2’inci oldu.


Sülün: “Milli Takımlarımızın destekçisi olmayı sürdüreceğiz”


Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Mercedes-Benz Türk’ün 2001 yılından bu yana Türkiye Milli Basketbol Takımları sponsorluğunu aralıksız sürdürdüklerinin, bunun da şirketin uzun vadeli bakış açısını; gelenek, sadakat ve istikrar kavramlarına verdiği büyük önemin bir göstergesi olduğunun altını çizdi. Sülün; “Türkiye Milli Basketbol Takımlarının en uzun süreli ve istikrarlı destekçilerinden biri olduğumuz için çok mutluyuz. 18 yıldır her koşulda milli takımlarımızın yanında yer aldık. Bu gönül birliğine destek sağlayabildiğimiz için büyük onur duyuyoruz. Ülkemizi dünyada da başarıyla temsil eden takımlarımıza olan desteğimizi sürdürme konusunda kararlıyız. Mercedes-Benz Türk ailesi olarak, milli takımlarımız ile gurur duyuyoruz. 27 Haziran - 7 Temmuz tarihleri arasında Sırbistan ve Letonya’da gerçekleşecek 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımımıza ve 31 Ağustos - 15 Eylül arasında Çin’in Shenzhen kentinde gerçekleşecek 2019 FIBA Erkekler Dünya Kupası’nda A Milli Erkek Takımımıza başarılar diliyor; tüm sporcularımızın ve federasyonun yeni şampiyonluklara imza atmasını temenni ediyoruz.” dedi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS