hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mitsubishi'nin tercihi elektrikten yana

  Mitsubishinin tercihi elektrikten yana
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  MITSUBISHI MOTORS 2019 Tokyo Otomobil Fuarı’nda MI-TECH CONCEPT buggy tipi elektrikli SUV konsept otomobilini dünyaya tanıttı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MMC CEO’su Takao Kato ve COO’su Ashwani Gupta, düzenlenen basın toplantısında araçları tanıtarak MMC’nin elektrifikasyon stratejisini açıkladılar. Kato konuşmasında “Elektrifikasyon teknolojisine, özellikle plug-in hibrit (PHEV) modellere odaklanıyoruz. MMC'nin gelecekte PHEV kategorisinde lider olması için daha fazla varyasyon sunarak veittifakın çeşitlilik içeren elektrifikasyon teknolojilerinden yararlanarak elektrikli araç yelpazemizi genişleteceğiz” dedi. Gupta ise, MMC'nin elektrifikasyon teknolojilerinden birini 2022 yılına kadar yeni orta ve kompakt SUV'larda, Kei otomobilde ise yakın gelecekte kullanmayı planladıklarını ekledi.

  MI-TECH konsept 

  MITECH CONCEPT, “her türlü rüzgar ve arazi koşulunda  sürüş keyfi ve güven sunan küçük plug-in hibrit elektrikli bir SUV” olarak üretildi. Bu konsept otomobil; hafif ve kompakt yeni PHEV aktarma organı, dört motorlu elektrikli 4WD sistemi, ileri sürücü destek ve koruyucu güvenlik teknolojileri ile dolu küçük boyutlu elektrikli bir SUV formatıyla MMC’nin “Drive Your Ambition” marka sloganını yansıtıyor.Aracın ön kısmında MMC’nin imzası olan Dynamic Shield yeni ön tasarım konsepti benimseniyor. Izgaranın ortasında saten kaplama bir renk, elektrikli bir araç olarak ifadesini vurgulamak için de ikincil renk olarak bakır kullanılıyor. 

  Super Height  K-Wagon

  MITSUBISHI MOTORS’un Tokyo’da tanıttığı diğer otomobili olan SUPER HEIGHT K-WAGON CONCEPT ise, daha çok seyahat etmek ve daha uzun mesafelere gitmek isteyen sürücülere hitap eden yeni nesil süper yüksek bir Kei vagon. Süper yüksek bir Kei vagonun geniş hacimli açık yolcu mekanına sahip olan konsept otomobil, bu araç kategorisinde gereken performansı ve işlevselliği MMC SUV’larının benzersiz tadını veren bir tasarımla sunuyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Engelberg Tourer 

  Tokyo Fuarı’nda sergilenen diğer bir araç olan üç sıra koltuklu SUV MITSUBISHI ENGELBERG TOURER, yeni nesil elektrifikasyon teknolojisi ve dört tekerden kontrolün eklenmesiyle MMC’nin Outlander PHEV’de geliştirdiği kendi Çift Motor PHEV aktarma organını ileriye taşıyor.Yüksek kapasiteli sürüş bataryası, aracın ortasında zeminin altında konumlanıyor. Önde ve arkada yüksek çıktılı, yüksek verimli motorlardan oluşan Çift Motor sisteminin kullanıldığı aracın PHEV aktarma organı daha kompakt hale getirilirken yerleşim düzeni de yolcular için daha geniş hacim yaratmak ve üç sıra koltuklu bir paket sunmak amacıyla optimize edildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow