Motorda garanti devrimi

Motorda garanti devrimi

Mobil Oil Türk yılın ikinci yarısından itibaren “5 yıl ya da 160 bin km” garanti konseptini getiriyor. Böylece araç üretici garantisinin bitiminden sonra da tüketiciler ekstra bir güvenceye sahip olabilecek.

Mobil Oil Türk, bu yılın ikinci yarısından itibaren Mobil 1 Motor Garantisi konseptini Türkiye’ye getireck. Bu konsept ile garanti süresinde aracını yetkili servise götüren tüketicilere garanti sürecini uzatacak bir format geliyor. Mobil Oil Türk Genel Müdürü Münci Bilgiç otomobil sahiplerini rahatlatacak garanti uygulamasının 5 yıl ya da 160 bin kilometre boyunca devam edeceğini açıkladı. Bilgiç şunları söyedi:

“Otomobil sahipleri, araç üretici garantisinin bitip Mobil 1 Motor Garantisi’nin başlangıcından itibaren yetkili servislerde Mobil 1 motor yağlarını kullandıkları süreç içerisinde 5 yıl ya da 160 bin km boyunca motorlarını ekstra koruma altına alabilecek.Yetkili servislere sadakati artıracak bir unsur olan Mobil 1 Motor garantisini önümüzdeki dönemlerde Mobil 1 Center’larda da hayata geçireceğiz.”

İlk dolum olarak Toyota markasına yağ verdiklerini söyleyen Bilgiç 2018’de pazar küçülürken yüzde 1.7 oranında büyüdüklerini belirtti. Bilgiç şunları söyledi:

“Ö2019’da a da yüzde 2-3 oranında büyümeyi hedefliyoruz. Türkiye pazarının da büyümesi aşağı yukarı bu civarlarda bekleniyor. Mobil 1 Center olarak seçilen yerler kendisini bölgesinde kanıtlamış, yerleşim yeri olarak araçların kolay ulaşabileceği yerlerde ve her tür hizmeti verecek tesisler olarak biliniyor. Yatırım maliyetleri de 25 bin TL ile 60 bin TL arasında değişiyor. Franchise ücreti almıyoruz, ustaların bu yatırımla daha iyi yerlere geleceğini düşünüyoruz. Bu maliyetin sadece dekorasyon olarak düşünülmemesi ve ekipman, eğitim, bekleme alanı gibi farklı misyonların yer aldığı bir yapı olarak ele almak gerekiyor.”

Mega trendler

Dünya çapındaki mega trendleri takip ettiklerini, 2030’a doğru giderken şehirleşmelerin daha da arttığını vurgulayan Bilgiç şunları aktardı:

“ Büyük şehirlerin her noktasına artık otobüs ve kamyon giremiyor ve bir aktarma ile şehir içinde hafif ticari araçlar kullanılıyor. Dolayısıyla geleceğin dünyasında hafif ticari araçlara olan talep artacak, personel hizmetleri ve malların taşınmasında çok daha etkili olacaktır. İnsansız araçlar ve elektrifikasyon geleceğin dünyasında önemli rol oynayacak. Bizler için bir tehlike gibi görünse de bir fırsat. Mobil, aynı zamanda dünyanın en büyük baz yağı üreticisi ve stratejisini bu yönde geliştiriyor. Halihazırda Renault, Nissan, Mercedes-Benz ve Porsche markaları ile elektrikli araç yağları üzerinde çalışıyoruz. Elektrik geçirgenliği ve ısı iletkenliği daha az olması gereken bu yağlar için çok farklı bir teknoloji gerekiyor. Yine de dünya pazarlarındaki içten yanmalı araçların hakimiyeti göz önüne alındığında 2030 yılına kadar motor yağı kullanımları yüksek seviyede olacaktır. Ticari ve endüstriyel yağlar ise gelişmeye ve büyümeye devam edecektir. Bu sebepten her alanda yağ teknolojisi üzerine çalışmalarımız devam edecektir.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS