hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  OSB’lere hızlı şarj istasyonları kurulacak

  OSB’lere hızlı şarj istasyonları kurulacak
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) elektrikli şarj istasyonları kurulması için harekete geçti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  67 bin fabrikanın üretim yaptığı organize sanayi bölgelerine elektrikli araçlar için yüksek hızlı sarj istasyonları kurulacak. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı.

  İmzaları OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve Eşarj Genel Müdürü Barış Altınay tarafından atılan protokole göre; OSB’ler elektrikli şarj istasyonları için yer sağlayacak, istasyonların tüm kurulumları ise yüklenici firma Eşarj tarafından yapılacak. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, 67 bin fabrika ile Türkiye’nin sanayi üretiminin yüzde 45’ini gerçekleştiren organize sanayi bölgelerine kurulacak TOGG uyumlu yüksek hazlı sarj istasyonlarının hayırlı olmasını diledi. OSB’lerdeki şarj istasyonlarına piyasa şartlarından daha uygun fiyatlarda elektrik temin edileceği bilgisini paylaşan Kütükcü, şunları söyledi:

  “İstasyonların kurulmasına ilişkin tüm lisans, ruhsat, sigorta işlemleri ve abonelik işlemleri Eşarj tarafından ücretsiz sağlanacak. İstasyonlarla ilgili de 7/24 müşteri hizmetlerinden destek alınabilecek. 24 saat kesintisiz hizmet verecek istasyonlarda 2 araç aynı anda şarj edilebilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow