OYAK ve Renault Grubu’ndan üretim ve ihracat hamlesi   

OYAK ve Renault Grubu’ndan üretim ve ihracat hamlesi   

OYAK ve Renault Grubu’ndan üretim ve ihracat hamlesi
expand
KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

OYAK ve Renault Grubu Bursa’daki tesisler4 4 yeni model için 400 milyon euroluk yatırım yapacak. 50 yeni ülkeye ihracat şansı doğacak

 

 

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Renault, "Uluslararası Oyun Planı 2027" kapsamında, Renault markasını Türkiye'de pazar lideri yapma ve Türkiye'yi Avrupa dışında, dünyanın diğer noktalarına da ihracat yapan bir merkez haline getirme hedefini açıkladı. Bursa Oyak Renault fabrikasında 2027 yılına kadar 4 yeni Renault modeli üretilecek. Bu modellerden üçü, B ve C SUV segmentinde olacak. SUV ailesinin ilki olan Yeni Renault Duster, hibrit motor seçeneğiyle 2024 yılının ikinci yarısında Türkiye'de satışa sunulacak.Renault, 2027 yılına kadar Türkiye'deki satışlarının üçte birinin  elektrikli veya hibrit olmasını hedefliyor.

Yatırım motor üretimini de kapsıyor

Türkiye için büyük önem taşıyan bu iddialı planı hayata geçirmek amacıyla Renault Group, OYAK ile birlikte 400 milyon Euro'nun üzerinde yatırım yaparak Oyak-Renault ortak girişimiyle Türkiye'de yeni model ve motor üretimine başlamayı planlıyor. Renault Markası CEO’su Fabrice Cambolive “Renault, güçlü ve güvenilir ortağı OYAK ile birlikte 54 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Renault ve OYAK birlikte 7,5 milyondan fazla otomobil üretti ve Türkiye'deki her 7 otomobilden biri Renault logosu taşıyor.

 “Uluslararası 2027 Oyun Planı” için Türkiye en önemli merkezlerimizden biri olarak büyük rol üstleniyor. Hedefimiz Türkiye'de pazar lideri olmak, markamızı yeni ürünlerle güçlendirmek, özellikle SUV segmentinde güçlü bir varlık geliştirmek, hibrit ve elektrikli araçlara dayalı bir elektrifikasyon stratejisi uygulamak. Bursa fabrikamızı sadece Avrupa'nın değil, dünyanın diğer ülkelerinin de ihracat merkezi haline getireceğiz” dedi. Yeni araçlarla markanın Ortadoğu,BDT ve Affrika başta olmak üzere 50’den fazla yeni ülkeye ihracat  şansı doğacak.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow