SEAT, CUPRA ile büyüyecek

SEAT, CUPRA ile büyüyecek

SEAT, CUPRA ile büyüyecek

SEAT Grubu’nun hedefi, 2025 ve 2030 yılları arasında Martorell ve Pamplona’da toplam 3 milyon adet elektrikli araç üretmek olarak açıklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

SEAT S.A. ayrıca Volkswagen Grubu, PowerCo ve Future: Fast Forward iş ortaklarıyla birlikte elektrifikasyon yolunda önemli bir adım atıyor. Marka İspanya’yı Avrupa’nın elektrikli araç merkezine dönüştürmek üzere 10 milyar Euro yatırım yapmayı planlıyor. SEAT S.A., söz konusu yatırım ve yeni iş modelleri ile birlikte 2023 yılında Martorell’in elektrifikasyonuna tam hız devam edecek ve CUPRA markasının 2024 yılında başlayacak en büyük ürün atağına hazırlanacak. Grubun hedefi, 2025 ve 2030 yılları arasında Martorell ve Pamplona’da toplam 3 milyon adet elektrikli araç üretmek. SEAT S.A. ayrıca elektrikli araç değer zincirindeki payını artırmak ve uzun vadede rekabetçi kalabilmek amacıyla Martorell’de bir batarya montaj tesisi ve ikinci bir araç platformunun hayata geçirilmesi için yoğun çalışmalar yürütüyor.

2 ayda 71 bin sattı

SEAT S.A. yılın ilk iki ayında gerçekleştirdiği 71 bin 500 teslimatla 2023 yılına şimdiden sağlam bir başlangıç yaptı. 2022 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 27’lik bir artış anlamına gelen bu performans, 2023 yılında artması beklenen satışların da temelini oluşturuyor. SEAT marka teslimatları yüzde 12 oranında artarken, CUPRA markası da yüzde 75’lik artışla katlanarak büyümeye devam ediyor.

Elektrikliye dönüşüm hızlanıyor

SEAT S.A.’nın içten yanmalı motorlardan elektrifikasyona dönüşümü büyük bir hızla ilerliyor ve şirket tarihinde yeni bir döneminin önünü açıyor. Şirket, 2023 yılında kendi elektrifikasyonu ve organizasyonel dönüşümü de dahil olmak üzere kilit projelerin hızlandırılacağını ve CUPRA markasının büyümesinin ivmelendirilmesine daha fazla odaklanılacağını duyurdu. SEAT S.A. bu yıl otuzuncu yıldönümünü kutlayan Martorell tesisinin elektrifikasyonu için toplam 3 milyar Euro’luk yatırım yapıyor. Martorell, Volkswagen Grubu’nun elektrikli araç üretim merkezlerinden biri ve İspanya’daki elektrikli araç değer zincirinin önemli bir parçası olacak. Ayrıca SEAT S.A, Volkswagen Grubu’nun sürdürülebilir kentsel mobiliteyi demokratikleştirecek olan küçük elektrikli otomobil ailesinin geliştirilmesine öncülük edecek. Martorell, 2025 yılına gelindiğinde grubun çeşitli markaları için elektrikli araçlar üretiyor olacak. Grubun hedefi, 2025 ve 2030 yılları arasında Martorell ve Pamplona’da toplam 3 milyon adet elektrikli araç üretmek. SEAT S.A. ayrıca elektrikli araç değer zincirindeki payını artırmak ve uzun vadede rekabetçi kalabilmek amacıyla Martorell’de bir batarya montaj tesisi ve ikinci bir araç platformunun hayata geçirilmesi için yoğun çalışmalar yürütüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

CUPRA Türkiye performansı

Wayne Griffiths, en iyi performans gösteren ülkelere Türkiye’nin de dahil olduğunu ve hızla büyüme sağladıklarını belirtti. Griffiths, yaptığı açıklamada, "Yakın gelecek planları arasında yeni bir “CUPRA City Garage” konseptine İstanbul’da da yer vermek istiyoruz." dedi. Türkiye'deki büyümesine hız kesmeden devam eden CUPRA markası, 2022 yılında perakende satış rakamını Türkiye'de 2 bin 792 adede yükselterek ODMD tarafından "Yılın En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası" ödülünü kazanmıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

SEAT, CUPRA ile büyüyecek

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber