hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Selden zarar gören araçlar için uyarı

  Selden zarar gören araçlar için uyarı
  expand

  Marmara Bölgesinde etkili hayatı olumsuz etkileyen şiddetli yağışın hasar verdiği otomobillerin daha sonra 2. el olarak satılacak olması nedeniyle Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan tüketicileri uyardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Marmara Bölgesinde etkili hayatı olumsuz etkileyen şiddetli yağışın hasar verdiği otomobillerin daha sonra 2. el olarak satılacak olması nedeniyle Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan’dan, ekspertiz raporu için önemli uyarı geldi. Denizaşan şunları söyledi:

  “Geçtiğimiz hafta Marmara Bölgesinde yaşanan dolu birçok otomobilde kaporta hasarına neden olurken, oluşan sel ve su baskınları motor ve yürüyen aksam gibi görünmeyen kısımlarında da önemli hasarlara neden olmuş olabilir. Hasar gören binlerce araç için ekspertiz raporu şu anda daha da önemli hale geldi. Bize de Otoshops olarak hasar tespiti için birçok araç başvurdu. Hasar gören bu araçlar zaman içerisinde 2. El pazarında işlem görecekler. O yüzden ekspertiz raporunun önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Bu durumda kullanıcılara, ileride bir sorun yaşamamaları için ekspertiz raporlarını uzman ve kurumsal firmalardan almalarını öneriyorum. Çünkü ileride alıcıyla satıcı arasında meydana gelebilecek olası olumsuzlukların önüne bu rapor ile geçilmiş olacak. Sonuçta bu araçlar belli bir hasar gördü ve bu hasarı aracı 2. el olarak alacak olan kişi bilmeli. Doğabilecek hukuki sorunlar en baştan önlenmiş olacak”

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow