hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Travego ve Tourismo yenileniyor

  Travego ve Tourismo yenileniyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Mercedes-Benz Travego ve Mercedes-Benz Tourismo otobüslerinde 2024 model yılı donanım ve güvenlik değişiklikleri yapıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mercedes-Benz Türk, 2024 model yeni Travego ve Tourismo otobüsleriyle geleceğin seyahat deneyimini şekillendirmeye devam ediyor. Mercedes-Benz Türk, en üst seviye sürüş ve güvenlik teknolojileriyle donattığı Mercedes-Benz Travego ve Tourismo model otobüslerindeki yenilikleri gerçekleştirdiği basın toplantısı ile tanıttı. Basın toplantısındaki konuşmasında gelişen ve değişen müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda araçlarını sürekli iyileştirdiklerini belirten Mercedes-Benz Türk Otobüs Ürün Yönetimi Grup Müdürü Cem Demirel, “Mercedes-Benz Türk olarak, otobüslerimizde yaptığımız geliştirmeler ve yeniliklerle en üst düzeyde güvenlik, konfor, ekonomik performans ve benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyoruz.

  Yenileme stratejimizi belirlerken en büyük yardımcımız yolcu, kaptan ve müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler oluyor. Her geri dönüşü çok önemsiyor ve titizlikle değerlendiriyoruz. Hoşdere Fabrikamız ve Ar-Ge Merkezimizin yüksek yetkinlikleri ve destekleriyle bu değişiklikleri hayata geçiriyoruz. Bildiğiniz gibi AB Genel Güvenlik Yönetmeliği (GSR-B), sürüş ve yaya güvenliğini artırmak amacıyla devreye girecek.

  Bu yönetmelik, Türkiye’de Ocak 2025’ten itibaren tescil edilecek otobüslerde bir dizi yardımcı güvenlik sistemini zorunlu kılıyor. Biz de bu yönetmeliğin gereksinimlerini fazlasıyla karşılayan teknolojilerimizi araçlarımıza 2024 Nisan ayı itibariyle entegre ederek ve mevcut güvenlik sistemlerimizi geliştirerek, kaptanlarımıza ve yolcularımıza maksimum güvenlik sağlamayı hedefliyoruz, sektörde öncü üretici ve marka olmaya devam ediyoruz. Yenilikçi güvenlik sistemleri ve yardımcı teknolojilerle donatılmış otobüslerimiz, sürücü hatalarını minimize ederken, çevresel algılamayı artırarak kazaları önlemede önemli bir rol üstleniyor” dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2024 Model Yılı Donanım Değişiklikleri

  Araçlarda ön ve arka aksa bijon koruma eklenmesinin yanı sıra, gene arka aksa Mercedes logolu aks kapakları eklenerek jant tasarımları yenilendi.   Koridora eklenen zemin aydınlatmaları ile yolculuk deneyimi daha konforlu hale getirildi.  Tourismo model otobüslerde radyonun üst kısmına ilave bölme eklendi ve kaptanların eşyalarını daha düzenli bir şekilde tutmalarına olanak sağlandı.  Yapılan bu ekleme ile yolcu memnuniyetinin artırılması, ergonomik bir seyahat deneyimi sunulması hedeflendi.  

  Kaptan dinlenme tesislerindeki USB üniteleri, A+A yerine A+C olarak değiştirildi. Çift çıkıştan birinin C tipine dönüşmesiyle birlikte, yeni nesil elektronik cihazlar için de şarj imkânı sunuldu. Dinlenme alanına file bölme ve ekstra askılıklar da eklenerek kaptanların konforu artırıldı.  Travego model otobüslerde ön torpido kısmında yer alan hostes hava nozülü, Tourismo model otobüslerde paket rafına eklenerek host/hostesin seyahat konforu artırıldı.  Travego model otobüslerdeki ayırma duvarları premium olarak güncellendi; bu sayede yolculuk deneyimi daha konforlu hale getirildi.  Travego ve Tourismo model otobüslerin arka akslarının sağ ve sol kısmına geri vitesle aktive olan ve özellikle gece sürüşlerinde kaptana yardımcı olan LED aydınlatmalar eklendi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow