hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türkiye Türkkan ile WRC Dünya Ralli Şampiyonası’nda

  Türkiye Türkkan ile WRC Dünya Ralli Şampiyonası’nda
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Motor sporlarında F1’den sonraki en popüler şampiyonalardan biri olarak kabul edilen WRC’de, pek çok şampiyonluğu bulunan Ali Türkkan ile tecrübeli co-pilotu Burak Erdener zirve için yarışacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2017 yılında Türkiye’ye Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonluğunu kazandırarak Türk otomobil sporlarındaki en büyük başarıyı yakalayan Castrol Ford Team Türkiye, uluslararası arenadaki mücadelesine kaldığı yerden devam ediyor. Türkiye’nin en köklü motor sporları takımı olarak sayısız başarılara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl Dünya Ralli Şampiyonası’nda (World Rally Championship-WRC) bir kez daha Türkiye’yi temsil edecek.

  Türkiye’ye 2021’de Avrupa Ralli Kupası ‘Gençler’ ve ‘İki Çeker’ şampiyonluklarını kazandıran Ali Türkkan ve tecrübeli co-pilot Burak Erdener, bu yıl dış tasarımları tamamen yenilenmiş, güçlü Fiesta Rally3 araçlarıyla, Castrol Ford Team Türkiye’nin köklü sponsorları ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) desteğiyle Dünya Ralli Şampiyonası’nda WRC3 kategorisinde ülkemizi temsil edecekler. İkili, Dünya Ralli Şampiyonası kapsamında İtalya, Estonya, Finlandiya ve Yunanistan ayaklarında yarışacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow