hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VolksWagen, Audi, Porsche... Avrupa'nın en büyüğü üretimi durdurdu!

  VolksWagen, Audi, Porsche... Avrupanın en büyüğü üretimi durdurdu
  expand

  Volkswagen, yazılım tarafında yaşanan bir aksama nedeniyle Almanya'daki üretiminin durma noktasına geldiğini duyurdu. Açıklamaya göre, VolksWagen, Audi ve Porsche bundan etkilendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen, Porsche AG ve Audi markalarını içeren tüm grubun etkilendiği bir yazılım sıkıntısı nedeniyle üretimi durdurdu.

  Audi'den bir yetkili, bölümdeki üretimin de etkilendiğini ve etkinin boyutunun analiz edildiğini söyledi. Volkswagen, küresel genel merkezi Almanya'nın Wolfsburg kentindeki tesisinde belirsiz bir "ağ bileşenlerinde BT (Bilgi Teknolojisi) arızası" yaşandığını söyledi.

  Şirket, kesintinin Almanya'nın Emden, Osnabrueck, Hannover, Dresden ve Zwickau'daki tesislerini ve Braunschweig, Kassel, Chemnitz ve Salzgitter'deki parça fabrikalarını da etkilediğini açıkladı.

  Volkswagen, "Mevcut analizlere göre, sistem arızasının nedeninin dışarıdan bir saldırı olması pek olası değil" derken sorunun çözümüne yönelik çabaların en yüksek önceliğe sahip olduğunu ve yakın olduğunu belirtti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow