Volkswagen’den “gelecek” modeller

Volkswagen’den “gelecek” modeller

Volkswagen’den “gelecek” modeller

Volkswagen markası, 2027 yılına kadar 11 tamamen elektrikli yeni modeli pazara sunarak, elektrikli araç hamlesine ivme kazandırmayı hedefliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Volkswagen, IAA Mobility fuarında üç modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Markanın elektrikli model ailesi ID.’nin üst sınıf sedan modeli olan ID.7’nin en dinamik versiyonu ID.7 GTX; ikonik GTI logosunun elektrikli geleceğe nasıl taşıyacağına dair somut bir fikir veren ID. GTI Concept ve güçlü aerodinamik tasarımı, verimli motorları ve yeni teknolojileriyle tamamen Yeni Passat.

GTI ruhu elektrik dünyasına taşınıyor

Markanın fuarda sergilediği ID. GTI Concept’in modüler elektrikli tahrik (MEB) platformu üzerine yükselen seri üretim versiyonunun 2027 yılında yollara çıkması planlanıyor. Sürüş keyfi ile günlük kullanıma uygunluğun mükemmel birleşimi GTI ruhu, ID. GTI Concept ile elektrik çağına taşınıyor. Sportif, ikonik ve teknolojik olmaya devam eden GTI DNA’sı, yarının dünyası için yeni bir yorumla sunuluyor. Elektrikli ve tamamen bağlantılı. Sürüş keyfi ve sürdürülebilirlik mükemmel bir uyum içinde.

Volkswagen’den “gelecek” modeller


Elektrikli modellerin amiral gemisi: ID.7 GTX

Geniş bir iç mekâna ve 700 kilometreye kadar menzile sahip ilk tamamen elektrikli Volkswagen sedan ID.7'nin ön satışları birkaç gün önce başladı. Volkswagen, IAA Mobility'de ID.7’nin en dinamik versiyonu GTX’i tanıttı. ID.7 GTX, ID. 4 ve ID.5’ten sonraki üçüncü elektrikli GTX modeli.

ID. ailesinin amiral gemisi olmayı hedefleyen model, düşük sürtünme katsayısı (0,23) ve yüksek pil kapasitesiyle (86 kWh) yaklaşık 700 kilometreye (WLTP) kadar menzile ulaşabiliyor. GTX versiyonunda ise menzil 545 km. Önceki GTX modelleri ID.4 ve ID.5'te olduğu gibi ID.7 GTX'te de çift motorlu dört tekerlekten çekiş sistemi kullanılıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Volkswagen’den “gelecek” modeller


Tamamen Passat ve yeni

Ziyaretçiler IAA Mobility'de yeni nesil Passat’ı yakından görebilme imkânı buldular. Güçlü aerodinamik tasarım, yeni yüksek verimli motorlar, yüksek kalite ve bir dizi yeni teknolojinin birleşimi olan yeni nesil Passat, tamamen yeni olmasına karşın gerçek anlamda bir Passat. Çok daha sessiz ve daha geniş Passat, yüksek düzeyde seyahat konforu sunuyor. İsteğe bağlı olarak yeni adaptif şasi kontrolü (DCC Pro 3) ve yeni ergoActive koltuklar (pnömatik basınç noktası masajlı) ile sunuluyor. Dijitalleştirilmiş kokpit ortamının sezgisel özellikleri tamamen yeni bir teknolojik gelişme olarak Yeni Passat’ta öne çıkıyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber