hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Volvo Cars hızlı şarjı geliştirmek için ortak oldu

  Volvo Cars hızlı şarjı geliştirmek için ortak oldu
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Volvo Cars, Breathe Battery Technologies (Breathe) şirketine ortak olarak yeni nesil tam elektrikli otomobillerinde kullanmak üzere, patentli ve algoritma destekli şarj yazılımının en son sürümüne erişim sağlayan ilk otomobil şirketi olmayı hedefliyor.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Volvo Cars, Breathe tarafından geliştirilen yazılımı kendi bünyesinde geliştirdiği pil yönetim platformuna entegre ederek, şarj teknolojisinin performansını artırmayı, böylelikle daha  hızlı şarj süreleri elde etmeyi, gelişmiş bir sürüş ve şarj deneyimi sunmayı hedefliyor. Volvo Cars, yeni nesil tam elektrikli otomobillerinde kullanmayı planladığı bu teknoloji sayesinde pillerin yüzde 10'dan yüzde 80 şarj durumuna gelme süresini yüzde 30'a kadar* geliştirmeyi hedefliyor.

  Üstelik, bu geliştirmenin pilin sağlık durumunu etkilememesi ve tüm pil ömrü boyunca sürmesi bekleniyor. Breathe ile gerçekleştirilen bu iş birliği, Volvo Cars’ın kurumsal risk sermayesi şirketi Volvo Cars Teknoloji Fonu aracılıyla yaptığı en son yatırımı temsil ediyor. Bu yatırım ayrıca, Volvo’nun premium elektrikli otomobillerin geliştirilmesine öncülük etme ve 2030 yılı itibariyle sadece tam elektrikli otomobiller üreten bir şirket olma hedeflerini yansıtıyor.

  Ticari ortaklık

  Breathe, daha hızlı, daha iyi ve daha sürdürülebilir bir elektrifikasyona katkıda bulunmak amacıyla, pil yönetimi yazılımı geliştiriyor. Londra merkezli bir start-up olarak faaliyet gösteren şirket, tıpkı Volvo Cars gibi elektrikli mobiliteye geçişi hızlandırmayı ve keyifli sürüş deneyimini artırmayı hedefliyor. Volvo Cars Teknoloji Fonu CEO'su Ann-Sofie Ekberg, "Breathe’e yaptığımız bu yatırım ve gerçekleştirdiğimiz ticari ortaklık, elektrikli otomobil sürücülerinin çok konuştukları bir soruya yanıt bulmamıza yardımcı olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu iş birliği sayesinde, şarj performanslarını daha da rekabetçi hale getirecek, sürücülerin şarj için geçirdikleri süreleri kısaltacak, böylelikle elektrikli mobiliteye geçişi hızlandıracak ve elektrikli otomobilleri daha fazla insanın kullanımına sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow