hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VW Amarok yollara çıktı

  VW Amarok yollara çıktı
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Pazara sunulduğu 2010’dan bu yana 830 binin üzerinde satış yapan pick-up Amarok tamamen yenilendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tamamen yeniden tasarlanarak sportif bir görünüme kavuşan VW Amarok 2.0 litre 205 PS dört silindirli çift turbo ve 3.0 litre 240 PS V6 motor seçenekleriyle satışa çıktı. ‘Life’, ‘Style’, ‘Style Plus’, ‘PanAmericana’ ve ‘Aventura’ olmak üzere beş farklı donanım seviyesinde olan Amarok’un lansmana özel kampanyalı fiyatları 1 milyon 200 Bin TL’den başlıyor.

  Türkiye’ye özel model

  VW Ticari Araç Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Amarok, Türkiye pazarına sunulduğu 2011 yılından bu yana marka satış adetlerimize, marka pazar payına ve imajına büyük katkı sağlamış olan bir modelimiz. Amarok’un ilk versiyonu, pazarda büyük ilgi ve beğeni görmüştü. 10 yıllık dönemde 24 bine yakın satış adedine ulaşma başarısını gösterdi ve halen en yüksek ikinci el değerine sahip modellerden biri olmayı sürdürüyor. Yeni nesliyle Amarok’un çıtayı daha da yukarı taşıdığını görüyoruz “ dedi.

  VW Amarok yollara çıktı
  3500 adet satacak

  Alüminyum alaşımlı jantlar ve arazi lastikleri, güçlü bir görünüm sergileyen VW Amarok dört ve altı silindirli güçlü motor seçenekleri mevcut. 2.0 litrelik dört silindirli çift turbo motor 205 PS (151 kW) güç ve 500 Nm tork sağlarken, 3.0 litrelik V6 motor 240 PS (177 kW) güç üretiyor ve 600 Nm tork sağlıyor. V6 motor, araca hem şehir içinde hem de offroad koşullarında yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü kazandırıyor. Standart 4MOTION Yeni Amarok’un tüm donanımlarında 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak bulunuyor. Genişletilmiş seçilebilir dört tekerlekten çekiş Seçilebilir dört tekerlekten çekiş sisteminde, standart 4MOTION sisteminde sunulan modlara ek olarak dördüncü bir mod (4A modu) sunuluyor. Sürücü, orta konsoldaki döner düğmeyi kullanarak dört farklı çekiş modu arasından seçim yapabiliyor. Araçtan bu yıl yaklaşık 3500 adet satış öngörülüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  VW Amarok yollara çıktı  10 ileri otomatik

  Yeni Amarok’ta ihtiyaca göre beş farklı donanım seçeneği Yeni Amarok, beş donanım seçeneğiyle pazara sunuluyor. Bu versiyonlar sırasıyla; ‘Life’, ‘Style’, ‘Style Plus’, ‘PanAmericana’ ve ‘Aventura’ olarak isimlendirilmiş durumda. Tüm modellerde 10 ileri otomatik şanzıman 205 PS ve 240 PS güç üreten TDI motorlar, Türkiye pazarına tüm donanımlarda 10 ileri otomatik şanzımanla sunuluyor. Yüksek teknoloji yeni sürüş destek sistemleri 20 adedi tamamen yeni olmak üzere, 25’in üzerinde gelişmiş sürüş destek sistemi Yeni Amarok’ta sürüşü daha konforlu ve güvenli hale getiriyor. Adaptif hız sabitleme sistemi (ACC), otomatik park assist (kendi kendine park sistemi), 360 derece kamera, şerit takip asistanı (Lane Assist), kör nokta algılama ile şerit değiştirme asistanı (Side Assist), şehir içi acil frenleme (Front Assist) Yeni Amarok’ta ilk kez sunuluyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow