hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yakıttan sonra en önemli maliyet lastik

  Yakıttan sonra en önemli maliyet lastik
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  İtalya ve Almanya ile birlikte Avrupa’daki pazar büyüklüğü ve potansiyeli açısından ilk 3’te yer alan Türkiye ağır vasıta pazarı küresel ekonomideki belirsizliklerie rağmen  gücünü koruyor.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İtalya ve Almanya ile birlikte Avrupa’daki pazar büyüklüğü ve potansiyeli açısından ilk 3’te yer alan Türkiye ağır vasıta pazarı küresel ekonomideki belirsizliklerin etkisi altında kalsa da gücünü muhafaza etmeye devam ediyor. Türkiye, Avrupa ağır vasıta pazarının en güçlü oyunculardan biri olmayı  sürdürürken  2022 sektörün pandemi sonrası toparlanma yılı oldu Özellikle maliyetlerini kontrol altında tutabilen filo şirketleri sektördeki istikrarı koruyabiliyor. .

  Pazarın bu yıl büyümekten çok mevcut pozisyonunu korumaya odaklanacağını söyleyen Michelin Türkiye Ağır Vasıta Satış Direktörü Erol Şimşir, “ Pazar 2023’ün ilk yarısı da yaşadığımız deprem felaketine rağmen beklentilerimizin üzerinde bir gelişim gösterdi. Piyasalardaki belirsizliklere rağmen sektörümüzde büyük kayıplar yaşanmadı. Sektörün daha çok mevcut pozisyonu koruma yönünde hareket ettiği bir ilk yarı yaşıyoruz. Yılın ikinci yarısı ile birçok belirsizliğin ortadan kalkacak olması, sektör için öngörülebilirliği artıracak, bu da olumlu gelişmeleri tetikleyecektir. Yılın genelinde ise sektörün büyümeden ziyade sürdürülebilirliğini sağlamaya odaklanarak ilerleyeceği bir pazar gelişimi olacağını öngörüyoruz” dedi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Doğru lastik seçimi

  Sektörde toplam sahip olma maliyetine yönelik yenilikçi çözümleri olanların öne çıkacağını belirten Şimşir “Sektörde fiyatlandırma ile beraber ürün performans kriterinin de günden güne önem kazandığı bir rekabet söz konusu. Biz de  zorlu pazar koşullarına rağmen toplam sahip olma maliyeti (TCO Total Cost of Ownership) yaklaşımı ile fark yaratan bir ürün, servis, hizmet karması ortaya koyarak bu süreçte gücümüzü koruyoruz”diye konuştu.

  Doğru lastik seçimi, doğru lastik kullanımı, lastik bakımı, zamanında lastik değişimi ve daha birçok faktör sebebiyle lastiğin , tüm araçlar için ve özellikle de ağır vasıtalar için maliyet yönetiminde en önemli unsurların başında geliyor. Portföylerine

  dahil olan filo şirketlerinin, lastik yönetimini tamamen Filo Çözümleri’ne devrettiğine dikkat çeken Şimşir “ Şirketlere kilometre başına faturalandırma, yol yardımı, raporlama, stok yönetimi, lastik bakım yönetimi, filo yönetimi ve çözüme bağlı hizmetleri bir arada sunuluyor. Böylece ekipman, lastik bakımı, servis, satın alma gibi işlemlerin hepsi tarafımızdan  yönetiliyor. Bu sayede verimlilik artarken kilometre başına maliyetleri de düşüyor”şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow