hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni Corolla Hatchback Hybrid satışa çıktı

  Yeni Corolla Hatchback Hybrid satışa çıktı
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Toyota,  Yeni Corolla Hatchback Hybrid modelini Türkiye’de satışa sundu.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yenilenen dış tasarımı ve iç kabin detaylarıyla dikkat çeken Corolla Hatchback Hybrid, yeni jant ve far tasarımları, yeni renk ve döşeme seçenekleriyle şimdi çok daha şık ve tarz olarak karşımıza çıkıyor.

  1.8 litrelik tam hibrit motoruyla dinamik bir sürüş sunan model, aynı zamanda daha yüksek verimliliğiyle de segmentinde eşsiz bir seçenek olarak dikkat çekiyor.Corolla Hatchback Hybrid, her türlü sürüş koşulunda yüksek performans ve yüksek verimlilik sunan yeni nesil tam hibrit sistemiyle donatıldı.

  Kapsamlı mühendislik çalışmalarıyla birlikte daha iyi sürüş deneyimi, daha yüksek performans ve verimlilik sunacak şekilde geliştirilen Corolla Hatchback, 140 HP güce sahip 1.8 litrelik tam hibrit motoruyla tüm beklentileri karşılıyor.

  Önceki nesil tam hibrit sistemine göre daha yüksek performans sunmasına karşın 101 g/km ile daha düşük emisyonlara sahip olan Corolla Hatchback, 0-100 km/s hızlanmasını 9.1 saniyede gerçekleştiriyor. Aynı zamanda yeni Corolla Hatchback Hybrid, WLTP ölçümlerine göre 4.5 lt’ye kadar/100 kilometrelik düşük ortalama tüketimiyle de öne çıkıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Ağırlık azaltıldı

  Yenilenen Corolla Hatchback Hybrid’de kullanılan daha hafif ve daha küçük yeni lityum-iyon batarya ile ağırlık yüzde 14 azaltılırken, güç çıkışı ise yüzde 14 artırıldı. Yeni soğutma sistemiyle birlikte daha sessiz bir sürüş sunan 5. Jenerasyon hibrit sistemi, daha rafine bir sürüş elde edilmesini sağlıyor.

  Corolla Hatchback, Hybrid sessizliğinin yanı sıra her yolculukta eşsiz bir sürüş deneyimi sunuyor.Yeni Corolla Hatchback Hybrid’in dinamik tasarımı, yeni modelin sportif ve çevik sürüşünden ipuçları veriyor.

  Ön panjurda yeni örgü deseni, sis farı çerçevelerinde ve alaşım jantlarda yapılan tasarım değişiklikleriyle Corolla Hatchback daha modern ve sportif bir görünüm kazandı. LED gündüz farlarını ve sinyal lambalarını içeren premium tasarımlı J şekilli led farlar, modelin yeni aydınlatma imzası olarak öne çıkıyor. Yeni tasarım unsurlarının yanı sıra Corolla Hatchback Hybrid, yeni yeni gövde rengi seçenekleriyle de tercih edilebiliyor.

  Yeni renk seçenekleri arasında aracın dinamik görünümünü vurgulayan Neptün Mavi ve Metalik Gri dikkat çekiyor. Marka, Corolla Hatchback Hybrid’i, Hybrid Flame ve Hybrid Passion X-Pack olmak üzere iki donanım seçeneğiyle satışa sundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow