Hyundai'den lüks SUV:" Palisade"

Hyundai'den lüks SUV:" Palisade"

Hyundai, sekiz kişiye kadar oturma kapasitesi sunabilen yeni SUV modeli Palisade’i tanıttı.

Hyundai, yeni SUV modeliPalisade'i Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı. İddialı tasarımı, iri cüssesi ve teknolojik özellikleriyle göz dolduran Hyundai Palisade, yepyeni bir SUV şasisine, cömert kargo alanına ve sekiz kişilik oturma kapasitesine de sahip. Ulsan, Kore'de üretilecek ve 2019 yazında öncelikle Amerika pazarında satışa sunulacak olan Palisade, aynı zamanda markanın SUV dünyasındaki etkinliğini de artırmış olacak.

Hyundai Palisade, markanın özellikle Amerika pazarındaki amiral gemisi olmaya aday bir SUV. Gerek tasarım özellikleri, gerek iri cüssesiyle Amerikan tarzını yansıtan Hyundai, aynı zamanda dayanıklılık, teknoloji, güvenlik, ferahlık ve verimlilik gibi detaylara da fazlasıyla önem veriyor.

291 beygirlik motor

Tasarım özellikleri, 0.33 Cd sürtünme katsayısı sağlayarak araca üstün bir aerodinamik artı sağlamış oluyor. Palisade ayrıca, dönüş sinyali aktif olduğunda, standart Kör Nokta Çarpışma Önleme Asistanı’nı daha da kullanışlı hale getiren özel bir monitör de sunuyor. Ses ve navigasyon ekranı geniş ekran formatında verilirken, 12,3 inçlik full dijital TFT merkezi gösterge paneli dearacın sürüş bilgilerini sürücüye anında iletmiş oluyor.

Hyundai Palisade, gelişmiş bir dört tekerlekten çekiş sistemi (HTRAC) sunuyor. Kar modu bulunan bu sistem, elektronik olarak tekerleklere tork gücü eşit bir şekilde dağıtıyor. Normal, Sport ve Smart modlara sahip bu çekiş sistemi ön ve arka akslar arasında aktif tork kontrolü sağlarken ayrıca Sport modunda araca maksimum sürüş keyfi sunuyor. Arka tekerleklere daha fazla güç iletilirken aynı zamanda daha dinamik ve sportif sürüş hissi sağlanmış oluyor.

Geniş ve ferah gövdesini kendisine yakışacak cinsten bir motor ile taçlandıran Palisade, 3.8 litre V6 bir üniteye sahip. Sürücüsüne maksimum sürüş keyfini yaşatan bu motor, 6000 devirde 291 beygir güç üretirken 5000 devirde de 262 Nm maksimum tork değeri sunuyor. Sekiz ileri tam otomatik şanzımanla gücünü dört lastiğe ileten bu motor, ön ve arka süspansiyon genişliği, arttırılmışgövde sertliği ve stabilitesiylemükemmel bir uyum içinde.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS