Jeep'ten model bombardımanı

Jeep'ten model bombardımanı

Jeep'ten model bombardımanı

Jeep markası globalde ve Türkyşe'de büyüyor. 2019’da yeni Renegade ve Wrangler devreye girmeye hazırlanırken yeni Gladiator pikap da yolda.

ÖTV ve döviz kuru artışlarıyla 2018’de premium SUV pazarı yaklaşık yüzde 40 daralırken Jeep markası büyümeye geçti. Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel daralan pazara rağmen Renegade ve yeni Compass modellerinin desteğiyle 2018’de 2 bin 400 otomobil satacaklarını söyledi. Geçen yıl satışlarının 2 bin 300 adet olduğunu hatırlatan Bel 2019’da yeni Wrangler ve Renegade, 2020’de ise yeni küçük bir SUV’u pazara sunacaklarını kaydetti.

Toyota PSA Grubu'na ticari üretecek

“BabyJeep”küçük SUV gelecek

Jeep markasının dünya genelinde dei büyüme hedefini destekleyecek bir ürün planının olduğunu kaydeden Bel, “B- SUV’daki Renegade ve 2020’de A segmentirnde gelecek BabbyJeep küçük SUV ile ürün gamında beklenen yenilikler marka performansında etkili rol oynayacak. Jeep, 2022 yılı itibarıyla pazarın yüzde 100’üne hitap eder bir ürün gamına sahip olacak” dedi .”BabyJeep” ile markanın satışlarını katlayacağı dile getiren Bel yeni pikap modeli Gladiator’ün Los Angeles Fuarı’da tanıtıldığını ve dünya pazarlarına sunulacağını vurguladı.

Makyajlı Renegade 2019’da

Makyajlanan Renegade’in 1lt ve 1.3 lt yeni benzinli motorlarla yaz aylarında Türkiye’ye geleceğini anlatan Bel hibrit versiyonun da devreye gireceğini vurguladı. Mevcut Renegade’e şu anda önemli talep olduğunu belirten Bel, ”Uyguladığımız ek kolaylıklarla birlikte, şu anda neredeyse ikinci el fiyatına yeni Renegade alınabiliyor. Renegade’te fiyatlar Kasım ve Aralık aylarına özel 139 bin TL’den başlıyor”dedi. Yenilenen Wrangler’ı 2019 ilkbaharda 2 lt motorla getireceklerini de ifade eden Bel 2018’de devreye girenlerle bayi sayısını 17’ye çıkardıklarını belirtti.

Ronaldo markayı ateşledi

Ronaldo’nun Jeep’in sponsor olduğu Juventus’a transferinin, sosyal medyada İtalyan ekibini zirveye taşıdığını açıklayan Bel transferin duyulmasını takiben bu yaz takımın sosyal medya hesaplarının 80 milyondan fazla erişim aldığını belirtti. Bel markanın Instagram hesabındaki Türk takipçilerin sayısının da iki katına çıktığını vurguladı. Sosyal medyadaki bu hareketin kendileniri de etkilediğini açıklayan Sinan Saip Bel bu süreçte Jeep Türkiye’nin Instagram hesabı takipçilerinde önemli artış yaşandığını vurguladı.