hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni Lexus ES 2019'de geliyor

  Yeni Lexus ES 2019de geliyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Premium otomobil üreticisi Lexus, tamamen yenilenen yedinci jenerasyon ES sedan modelini tanıttı. İlk üretildiği 1989 yılından bu yana ES, her geçen jenerasyonda konfor, performans ve lüks konusunda sunduklarıyla otomobil dünyasının yakından takip edilen bir modeli oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tamamen yeni bir platforma sahip yeni ES ise, daha dinamik dış tasarımı ve çok daha iyi sürüş performansıyla öne çıkıyor. Yeni ES, önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak.

  Lexus’un daha duygusal ve heyecan verici tasarım dilinin devamı olan ES, markanın vizyonunu daha geniş kitlelere yaymaya hazırlanıyor. Yeni ES, daha fazla genişlik, performans, daha fazla güvenlik ve sınıfında nadir görülecek kalitede yüksek işçilik kalitesi sunacak.

  Yeni Lexus ES 2019de geliyor

  Yedinci jenerasyon ES, aynı zamanda Batı ve Orta Avrupa’da ilk kez satışa sunularak daha geniş müşteri kitlelerine ulaşacak. Lexus tasarım dilinin yeni LS sedan ve LC süper coupe modelleriyle açılan yeni sayfasının devamını temsil ediyor.ES’nin göz alıcı tasarımı, tamamen yeni Global Mimari (GA-K) ile birleştirildi ve yeni platform ile daha iyi sürüş deneyiminin ve daha yüksek güvenliğinin elde edilmesi sağlandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tamamen yeni mimari üzerine yapılan ES, önceki jenerasyona göre 65 mm daha uzun, 5 mm daha alçak ve 45 mm daha geniş olarak tasarlandı. Ayrıca aks aralığı da 50 mm uzayarak, aracın daha geniş ve daha oturaklı olmasını sağladı. ES, bu yeni oranlarıyla daha yüksek sürüş performansına ulaştı.

  Yeni Lexus ES 2019de geliyor

  Dördüncü jenerasyon hibrit sistemi

  ES 300h, yeni dördüncü jenerasyon kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisini kullanıyor. Sıra dışı yakıt verimliliği, yüksek performans ve düşük emisyon değerlerinin sunulmasını sağlayan hibrit ES, 2.5 litrelik benzinli motoru, daha hafif, kompakt ve daha fazla güç yoğunluğuna sahip elektrikli motorla kombine ediyor. Toplamda 218 HP güç üreten ES 300h, sadece 4.7 lt/100 km tüketime sahip.Yedinci jenerasyon ES, markanın en uzun soluklu modellerinden biri olarak yeni bir sayfa açıyor. Yeni ES, Avrupa başta olmak üzere daha geniş müşteri kitlelerine ulaşmayı hedefliyor. Lexus markasının geleneksel el işçiliği ve yüksek kalitesini taşırken, bunu daha şık tasarım ve daha dinamik performansla buluşturuyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow