hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gürcan Karakaş kimdir? TOGG CEO’su Karakaş hangi görevlerde yer aldı?

  Gürcan Karakaş kimdir TOGG CEO’su Karakaş hangi görevlerde yer aldı
  expand

  Daha önce birçok önemli grubun yönetici pozisyonunda yer alan Gürcan Karakaş son olarak TOGG’da CEO’luk görevini üstlenmişti. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su olan Karakaş, dönem dönem proje ile ilgili önemli açıklamalarda bulunuyor. Peki, Gürcan Karakaş kimdir, kaç yaşında?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TOGG’un tepe ismi olan Gürcan Karakaş’ın kariyeri projeye ilişkin yaptığı açıklamalar sonrasında birçok kişi tarafından merak konusu oldu. Daha önce de önemli marka ve alanlarda görevler yürüten Karakaş, bu kez bir ilkin gerçekleşeceği TOGG projesinde olacak. İşte Karakaş’ın kariyeri…

  GÜRCAN KARAKAŞ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

  Gürcan Karakaş 1965 Antalya Akseki doğumlu. 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Karakaş, aynı yıl Aselsan’da çalışmaya başladı. 1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş’de görev alan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı. 1995 yılında Bursa’da teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu ve 1996-1997 yılları arasında Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı. Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen Karakaş, o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Karakaş son olarak TOGG'da CEO'luk görevini üstlendi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow