hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Steam Türkiye’den çekiliyor mu? Steam TL ile alışveriş ne zaman bitecek?

  Steam Türkiye’den çekiliyor mu Steam TL ile alışveriş ne zaman bitecek
  expand

  Popüler oyun satın alma platformu Steam, Türkiye ve Arjantin ile ilgili yeni kararını duyurdu. Steam TL ile alışverişin sona ereceği tarihi duyurdu. Peki, Steam Türkiye’den çekiliyor mu, Türk Lirası ile alışveriş ne zaman bitecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dünya genelinde yüz binlerce kullanıcıya sahip olan popüler oyun satın alma ve indirme platformu Steam’den yerli oyun tutkunlarını üzen haber geldi. Yapılan bilgilendirmede oyun platformunun TL ile alışverişi sona erdireceği duyuruldu. İşte konuya ilişkin detaylar…

  STEAM TÜRKİYE’DEN ÇEKİLİYOR MU?

  Milliyet’te yer alan habere göre: Türkiye'de de hizmet veren Steam artık Türk Lirası desteğini geri çekeceğini açıkladı. Dijital oyun dağıtımı platformu, 20 Kasım tarihinden itibaren Steam üzerindeki tüm oyunların dolar cinsinden satılacağını hatta mevcut bakiyelerin de dolara dönüşeceğini duyurdu.

  Steam’dan yapılan açıklamada “Arjantin ve Türkiye'deki Steam mağazası USD kullanmaya başlayacak. Bu değişikliğe, toplam 25 ülke ve bölgede Latin Amerika ve Orta Doğu/Kuzey Afrika için bölgesel yeni fiyatlar eşlik edecek. 20 Kasım'dan itibaren Steam, Arjantin ve Türkiye'deki satışlarda kullanılan para birimini USD olarak değiştirecek. Bu değişikliği iki yeni fiyatlandırma bölgesi kullanarak yapacağız: "LATAM-USD" (bu bölgeye Arjantin dâhildir) ve "MENA-USD" (bu bölgeye Türkiye dâhildir). Aşağıdaki listede yer alan bazı ülkelerde/bölgelerde, Steam fiyatlandırması doğrultusunda bir fiyat artışı veya azalması olabilir. Tüm Steam fiyatlandırmalarında olduğu gibi, oyun geliştiricileri oyunlarını Steam'de istedikleri fiyata satabilir” denildi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow