İmsakiye 2019 İstanbul: Diyanet İstanbul imsak vakti ve sahur saati cnnturk.com’da!

İmsakiye 2019 İstanbul: Diyanet İstanbul imsak vakti ve sahur saati cnnturk.com’da!

İstanbul 6 Mayıs 2019 ilk imsak vakti, Diyanet’in Ramazan imsakiyesinde yerini aldı. İstanbul iftar saatleri, imsak vakti ve diğer bilgiler cnnturk.com’da yer alan İstanbul 2019 imsakiyesi üzerinden takip edilebilecek. İşte oruçla ilgili merak edilen bazı detaylar ve İstanbul sahur saati…

İstanbul imsakiyesi 2019 yılında da Diyanet’ten alınan verilerle cnnturk.com’da! Dünya’nın kendi etrafında ve Güneş’in etrafında dönüş süresiyle belirlenen gece ve gündüz sürelerine odaklı bir şekilde belirlenen İstanbul imsak vakti her yıl Diyanet tarafından duyuruluyor. Peki, İstanbul’da ilk sahur ne zaman yapılacak?


İl il iftar ve sahur saatleri ile Ramazan ayı boyunca tüm kullanıcılarına güncel bilgileri aktarmaya devam edecek olan CNN TÜRK Ramazan’a özel hazırladığı sayfa ile illere özel sorgulama imkanı sunacak.


2019 İSTANBUL İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ…


İSTANBUL’DA İLK ORUÇ İÇİN İMSAK VAKTİ


İl genelinde oruç tutacak olan kişiler sahur saatini araştırmayı sürdürüyor. 2019 Ramazan ayı başlangıcı olan 6 Mayıs Pazartesi günü imsak vakti 04:09 olarak açıklandı. Yaklaşık 16 saat oruç tutacak olan il genelindeki Müslümanlar il genelinde oruçlarını saat 20:12’de açacak. Yani İstanbul ilk oruç iftar saati 20:12 olacak.


Diğer iller için sorgulama yapmak isteyen kişiler yine cnnturk.com’un “Ramazan” sayfasına girerek diledikleri ili seçebilecek ve o ilin imsakiyesine ulaşabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS