hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul iftar saati | Bugün İstanbul için iftar vakti saat kaçta, akşam ezanı ne zaman?

  İstanbul iftar saati | Bugün İstanbul için iftar vakti saat kaçta, akşam ezanı ne zaman
  expand

  İstanbul iftar saatleri cnnturk.com 2020 Ramazan imsakiyesi içerisinde yerini aldı. İl il iftar saati bilgileri Diyanet verilerinin esas alınmasıyla oluşturulan aynı sayfa üzerinden öğrenilebiliyor. Peki, bugün İstanbul iftar vakti ne zaman, saat kaçta?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul imsakiyesi il genelinde iftar yapacak kişilerin saat kaçta oruç açacaklarını gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tespit ettiği ezan saatleri bilgisine göre iftar yapacak olan İstanbullular 2020 Ramazan ayının ikinci orucunu 25 Nisan’da tuttu.

  Her Ramazan olduğu gibi iftar ve sahur saatleri için geri sayımın yer aldığı cnnturk.com Ramazan sayfası üzerinden tüm illere ait namaz vakitleri takip edilebiliyor. Aynı şekilde Ramazan 2020 sayfası üzerinden oruçla ilgili merak edilen sorular yanıt buluyor. Peki, bugün İstanbul’da iftar saat kaçta açılacak?

  İSTANBUL İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

  İSTANBUL İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA?

  Diyanet’in tespit ettiği ezan saatlerinde yer alan bilgilere göre bugün İstanbul’da ikinci iftar saat 20:01’de olacak. Buna göre 20:00’de ilk oruçların açılmasıyla birlikte ikinci oruç imsak vakti için de geri sayım başlamış olacak.

  25 NİSAN İSTANBUL İMSAK VAKTİ KAÇTA?

  25 Nisan 2020 Cumartesi günü İstanbul’da imsak vakti ise 04:27 olacak. İstanbullular 2020’nin ikinci orucuna bu saatte başlayacaklar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cnnturk.com Ramazan sayfası üzerinden her ile ait iftar ve sahur saatlerini öğrenebilir, dilediğiniz ili seçerek o ile ilişkin ezan saatlerine ulaşabilirsiniz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow