hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul imsakiye 2020: İstanbul iftar vakti saat kaçta? İstanbul akşam ezanı saati

  İstanbul imsakiye 2020: İstanbul iftar vakti saat kaçta İstanbul akşam ezanı saati
  expand

  İstanbul Ramazan imsakiyesi 2020 yılında da cnnturk.com Ramazan sayfası üzerinden takip ediliyor. İl il namaz vakitleri sayfası üzerinden ezan saatleri, Ramazan 2020 sayfası üzerinden de İstanbul sahur vakti öğrenilebiliyor. Peki, bugün İstanbul iftar vakti ve sahur saati ne zaman?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul için sahur vakti bu yıl da cnnturk.com’da yer alan 2020 Ramazan sayfası üzerinden takip edilebilecek. İl il imsakiye sayfası üzerinden kullanıcılar diledikleri ili seçerek o ile ait ezan saatlerine, iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilecekler. Ayrıca sahur dönemi geldiğinde sahur için sayım, iftar dönemi geldiğinde de iftar için geri sayım yine aynı sayfa üzerinde olacak.

  Sadece illere ilişkin namaz vakitleri değil Ramazan ayı boyunca merak edilen tüm sorular da yine cnnturk.com Ramazan sayfasında yanıt bulacak. Merak edilen konuların Diyanet bilgilerinin esas alınarak yanıtlanacağı sayfadan Ramazan ile ilgili güncel haberlere de ulaşılabilecek.

  İSTANBUL İMSAKİYE SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  İSTANBUL İMSAK VAKTİ, SAHUR SAATİ

  2020 Ramazan ayının ikinci günü olan 25 Nisan 2020 Cumartesi günü İstanbul’da ikinci sahur saat 04:27’de olacak. Güneş’in her ilde farklı saatte doğup batması nedeniyle ezan saatleri illere göre farklılık gösteriyor.

  İSTANBUL İFTAR SAATİ NE ZAMAN?

  25 Nisan 2020 Cumartesi günü ikinci iftarını yapacak olan İstanbullular saat 20:01’de ilk oruçlarını açacaklar. Akşam ezanının okunmasıyla birlikte iftar yapacaklar il genelinde bulundukları bölgelerde ilk orucunu tamamlayacaklar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow