hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul imsakiyesi 2020: İstanbul iftar saati… 27 Nisan iftar vakti saat kaçta?

  İstanbul imsakiyesi 2020: İstanbul iftar saati… 27 Nisan iftar vakti saat kaçta
  expand

  İstanbul iftar vakti 27 Nisan 2020 Pazartesi günü Ramazan imsakiyesi içerisinde yerini aldı. İstanbul imsakiye sayfasında yer alan bilgilerde bugün il genelinde orucun ne zaman açılacağı ve akşam ezanının saat kaçta okunacağı öğrenilebiliyor. İşte İstanbul iftar saati ve bölgede oruç açacaklar için imsakiye üzerinde yer alan detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul imsakiyesi ile bugün il genelinde iftar yapacak olanlar akşam ezanı okunma saatini öğrenebiliyor. 2020 Ramazan imsakiyesi sayfası geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da cnnturk.com üzerinde yer alan adresten öğrenilebilecek.

  Ramazan ayında sadece bulunulan ile ait ezan saatleri değil 81 ilin ezan saatlerin istenilen il seçilerek sorgulama yapılabilecek. Öte yandan İstanbul iftar vakti ve sahur saati için geri sayımlar da yine aynı sayfa üzerinden kolaylıkla takip edilebilecek.

  İftar yapıldıktan sonra ertesi gün için sahur saatine geri sayım, sahur yaptıktan sonra da akşamki iftar saati için geri sayım bölgede yaşayanlara otomatik olarak kalan süreyi hesaplayacak.

  İSTANBUL İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA?

  27 Nisan 2020 Pazartesi günü il genelinde oruçlarını açacak olan kişilerin iftar yapacakları saat 20:03 olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilen saatler Ramazan sayfası üzerinden öğrenilebilecek.

  İSTANBUL İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ….

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İSTANBUL SAHUR SAATİ NE ZAMAN?

  28 Nisan 2020 Salı günü yani Ramazan ayının beşinci günü bölgedeki sahur saati ise 04:22 olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow