hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SAHUR VAKTİ! 2020 Ankara, İzmir İstanbul imsak saati sahur vakti

  SAHUR VAKTİ 2020 Ankara, İzmir İstanbul imsak saati sahur vakti
  expand

  2020 yılı Ramazan ayının ilk sahuruna bu gece kalkılacak! Sahur vakti öncesi geri sayım sürerken “Ankara, İzmir ve İstanbul imsak saati 24 Nisan sahur saatleri içerisinde en çok arananlar arasında yer alıyor. Ankara, İzmir ve İstanbul imsakiye 2020 sayfası yayına girdi. Ankara, İzmir ve İstanbul imsak saati CNN TÜRK imsakiye 2020 sayfasında…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sahur vakti yaklaşıyor. 11 ayın sultanı Ramazan ayında ilk oruç için bu gece sahura kalkılıp niyet edilecek. Yurdun dört bir yanında sahur heyecanı şimdiden hissedilmeye başlandı. Sahur vakitleri ve imsak saatleri arasında en çok Ankara, İzmir ve 2020 İstanbul sahur vakti merak ediliyor. Corona virüsü tedbirleri kapsamında üç büyük ilimizde 2020 Ramazan ayının ilk sahuruna karantinada girilecek. 24 Nisan İstanbul imsak saati yani sahur vakti ile İzmir ve Ankara imsak saati CNN TÜRK imsakiye 2020 sayfasında yer aldı.

  ANKARA İMSAK SAATİ – ANKARA SAHUR VAKTİ

  24 Nisan Ankara imsak saati ya da halk arasındaki yaygın kullanımıyla 24 Nisan 2020 Ankara sahur vakti Diyanet İşleri Başkanlığı namaz ve ezan vakitleri sayfasında yer aldı. Bu yıl Ramazan ayında ilk oruç için Ankara’da niyet edecekler 23 Nisan Cuma gününü 24 Nisan Cuma gününe bağlayan gece sahura kalkacaklar. İmsak ezanının okunmasıyla birlikte ise ilk oruç için Başkent’te niyet edilecek.

  24 Nisan Ankara imsak saati – sahur vakti: 04.18

  2020 İSTANBUL SAHUR VAKTİ – İSTANBUL İMSAK SAATİ

  İstanbul imsak saati 2020 Ramazan ayının ilk sahurunda 23 Nisan Perşembe gününü 24 Nisan Cuma gününe bağlayacak olan bu gece için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edildi. Bilindiği üzere imsak saati itibariyle oruç başlıyor ve iftar saatine kadar oruç tutmak için niyet edenler kesinlikle yiyip içmiyorlar ve orucun getirdiği diğer yasaklara riayet ediyorlar. Bu nedenle imsak saati oldukça önemli… İmsak saatine kadar istenildiği gibi yenilip içiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul imsak vakti 24 Nisan: 04.29

  24 NİSAN İZMİR İMSAK / SAHUR SAATİ

  İzmir’de ilk sahura bu gece kalkılacak. İmsak ezanı ile birlikte Ramazan ayının ilk orucu için de niyet edilecek. 24 Nisan İzmir imsak saati ise saat olarak 04.46 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı.

  2020 Ramazan ayının ilk iftarı ise yine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilip kamuoyuyla paylaşıldı.

  Buna göre 24 Nisan İzmir iftar saati: 20.03

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow