hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Teravih kaç rekat? Teravih kılınışı! Teravih namazı saat kaça kadar kılınabilir? Vitirden sonra teravih kılınır mı? Teravih namazı evde gece 12’den sonra kılınır mı?

  Teravih kaç rekat Teravih kılınışı Teravih namazı saat kaça kadar kılınabilir Vitirden sonra teravih kılınır mı Teravih namazı evde gece 12’den sonra kılınır mı
  expand

  Teravih namazının süresine dair konular gündemde… 11 ayın sultanı Ramazan ayında çeşitli ibadetler yapılmaktadır. Müslüman alemi Ramazan ayında oruç tutar ve oruç tutmak için sahura kalkmaktadır. Sahur sırasında birçok insan çeşitli konuları merak eder. Niyet ettikten sonra iftara kadar oruçlu olmaktadır. Oruçluyken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Orucun maneviyatına zarar verecek pek çok durum olmaktadır. Oruç açtıktan sonra ise birçok Müslüman camiilere giderek teravih namazı kılar. Teravih namazının toplu kılınmasına inanılıyor. En çok merak edilen konular arasında ise teravih namazının kaç saat sürdüğüne dair sorular yer alıyor. Peki ama teravih namazı kaç saat sürer?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Birçok insan sahurunu gece uyku öncesi yapmaktadır ve uyumaktadır. Ayrıca sahur için imsak vaktinden önce uyanıp sahur yapılmaktadır. Her iki durumda da insanlar iftar sonrası, oruçlarını açtıktan sonra teravih namazının saat kaça kadar kılınacağına dair sorular merak ediliyor. Teravih kaç saat sürüyor? Peki ama saat kaça kadar kılınır? sorusu merak ediliyor. Ayrıca insanlar, teravih namazı kısa ya da uzun kılınır mı? sorusunu sorguluyor. İşte teravih namazı kaç saat kılınır? sorusuna dair yanıtlar…

  Teravih namazı kaç saat kılınır? 

  Teravih namazı 20 rekattır. Ortalama her rekatın 1 dk sürdüğü varsayılırsa teravih namazı 20 dk sürmektedir. 10 rekatlık yatsı namazı ve 3 rekatlık vitir namazı ile birlikte yaklaşık 45 dk sürmektedir.

  Teravih namazı gece 12’den sonra kılınır mı?

  Teravih namazının vakti, yatsı namazından sonra başlar, sabah namazı vakti girinceye kadar devam eder. Teravih namazı yatsıya tâbi bir sünnet olduğu için, vitir namazı teravihden sonra kılındığı gibi, önce de kılınabilir. Âdet olan, teravihi önce kılıp vitri sonra kılmaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow