hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elden Ring’in DLC’si için son hazırlıkları yapılıyor

  Elden Ring’in DLC’si için son hazırlıkları yapılıyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Birkaç gün önce Elden Ring ‘in Unknown App 2778580 dosyasında güncelleme yapılmıştı. DLC kısmında bulunan bu dosyayla birlikte, Digital Artbook & Original Soundtrack dosyası bugün bir kere daha güncellendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Artbook yani sanat kitapçığı ve Soundtrack’te yapılan değişiklikler ek paketin son aşamalara girdiğini bir kere kanıtlıyor. Shadow of the Erdtree genişleme paketinin yakın zamanda çıkması veya en azından çıkışıyla ilgili bir açıklama yapılması bekleniyor.

  Ek paketle ilgili daha önceki gelişmeler DLC’nin şubat ayında çıkacağını gösterdi. Hatta yakın zamanda sektör kaynaklarına dayandırılan bir raporda DLC’nin şubatta çıkacağı iddia edildi. Figürler üreten PureArts firması, Twitter’da yaptığı açıklamada Elden Ring için hazırladıkları ilk figürün şubat ayında piyasaya sürüleceğini belirtti. Figür ve Shadow of the Erdtree’nin aynı tarihte çıkma ihtimali var. Filipinli DataBlitz isimli online mağazada da DLC’nin çıkış tarihi şubat olarak listelendi.

  Rivayet edilenlere göre Elden Ring’in sadece bir DLC’si olacak. Shadow of the Erdtree’nin gerçekten büyük bir ek paket olacağı belirtiliyor. Haziran ayı başında Lance McDonald da aynı durumu dile getirmişti. From Software oyunlarıyla oldukça haşır neşir olan biri olan McDonald, Elden Ring için normalde iki ek paketin planlandığını söylemişti. Japon yapımcının bu eklentileri satmak için Season Pass düşündüğünü, fakat planın Shadow of the Erdtree ek paketiyle birlikte çöpe atıldığını vurgulamıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  From Software’in neden orijinal planı iptal ettiğini bilinmiyor. Fakat Shadow of the Erdtree’nin ayrı ayrı çıkacak iki küçük eklenti ve Season Pass’a göre çok daha avantaj sağlayacağı söyleniyor. Benzer bir durum Bloodborne için de yaşandı. Normalde Bloodborne’a da iki farklı eklenti çıkarılması düşünülmüş, ancak The Old Hunters isimli büyük ve tek eklenti çıkmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow