20 yıllık özlemleri, tüp bebek yöntemiyle son buldu

20 yıllık özlemleri, tüp bebek yöntemiyle son buldu

20 yıllık özlemleri, tüp bebek yöntemiyle son buldu

KAYSERİ’de yaşayan İbrahim (41) ve Gülsen Durmuş (40) çiftinin 20 yıllık çocuk özlemi, tüp bebek yöntemiyle son buldu. Muhammet Yakup adını verdikleri bebeklerini kucağına alan çift, anne ve baba olmanın heyecanını yaşadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kayseri’de esnaf İbrahim Durmuş ve eşi Gülsen Durmuş, normal yollarla bebek sahibi olamayınca tüp bebek tedavisine başladı. Bu süreçte 8 defa tüp bebek denemesi yapan ve ayrıca birçok tedavi yöntemini deneyen İbrahim ve Gülsen Durmuş çifti, daha sonra özel bir hastanenin tüp bebek merkezinden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ’a başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda embriyo transferi başarıyla gerçekleştirildi. Bu transfer sayesinde gebelik elde edildi. Sağlıklı geçen bir gebelik döneminin ardından sezaryen ile doğum yapan Gülsen Durmuş, 4 kilo ağırlığındaki ve Muhammet Yakup adını verdikleri bebeğini dünyaya getirdi.

'PES ETMEDİK'

Baba İbrahim Durmuş yıllarca tüp bebek tedavisi gördüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Başka merkezlerde tüp bebek denemelerimizin başarısızlıkla sonuçlanması nedeniyle pes etmeyerek tavsiye üzerine buraya geldik. Kadınların tedavi sürecindeki psikolojisi çok önemli ve eşim buraya daha rahat, kendini mutlu hissederek geliyordu. Merkezin tüm çalışanları bu süreçte bizim için bir aile gibiydi. Onların desteği bizim için çok önemliydi. Tüp bebek tedavisi normal bir doğum süreci gibi olmuyor. Semih Hoca’nın bu konuda desteğini her zaman yanımızda hissettik. Her geldiğimizde tüp bebek tedavisi ile ilgili sorularımıza sade ve anlaşılır yanıtlar aldık. 38+2. haftanın sonunda bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza aldık."

Haber devam ediyor
Haberin devamı

'BEBEKLERİNE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE KAVUŞTULAR'

Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ ise, Durmuş çiftinin tüp bebek tedavisi için kendilerine başvurduğunu ve gebelik sürecinin tüm aşamalarını titiz bir şekilde takip ettiklerini anlatarak, "Hastamız 8 denemeden sonra bizde yapılan 9’uncu denemede kişiye özel yapılan tüp bebek tedavisiyle gebe kaldı. Sorunsuz geçen bir gebelik sürecinin ardından bebeklerine sağlıklı bir şekilde kavuştular. Tüp bebek tedavisinde merkezinin donanımlı olması, hekim ve embriyologların tecrübeleri başarıyı etkileyen faktörlerdendir ve gerçekten çok önemlidir. Bugüne kadar çok sayıda aileyi bebek hayallerine kavuşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber