hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Açık alanlarda zaman geçirmek ruh ve beden sağlığını iyileştiriyor

  Açık alanlarda zaman geçirmek ruh ve beden sağlığını iyileştiriyor
  expand
  KAYNAK DHA

  Geç gelen yaz aylarını fırsat bilenler kendini doğaya bırakırken, tatile gitmeye fırsatı olmayan kişilerin tercihi ise teras ve balkonlar oldu. Kaiser Permanente Araştırma Bankası'nın konuya dair yaptığı araştırmada, açık alanlarda geçirilen zamanın zihinsel ve fiziksel sağlık üzerindeki olumlu etkilerine ulaşıldı. Seramiksan Pazarlama Müdürü Görkem Helvacıoğlu Kolay ise insanların açık alandaki konforu yakalayabilmeleri için belirli noktalara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu yıl geç gelen yaz aylarını fırsat bilenler kendini doğaya bırakırken, tatil yapmaya fırsatı olmayanların alternatifi ise evlerinin bahçe, teras ve balkon gibi açık alanlarını kullanıma açmak oldu. Kaiser Permanente Araştırma Bankası'nın (KPRB) yaptığı araştırmada açık alanların insan psikolojisindeki olumlu etkisinin altı çizildi. Görkem Helvacıoğlu açık alan konforu için hijyenden görüntüye birçok koşulun karşılanması gerektiğini belirtti. Helvacıoğlu, “Temizlenebilir yüzeyi sayesinde bakteri oluşumunu önleyerek hijyenik zeminler yaratan karolarımız, mekân fark etmeksizin maksimum güvenliğe sahip yaşam alanları oluşturuyor. Hem iç hem de dış yüzeylerde kullanılabilen ürünlerimiz, tasarım bütünlüğü de sunuyor” ifadelerini kullandı.

  'HAYATINIZ GÜZEL OLACAK' '

  Hayatınız Güzel Olacak' mottosuyla vitrifiye, karo, granit, dış cephe kaplaması ve yapı kimyasalları üreten Seramiksan, özellikle yaz aylarında hayatımızda daha fazla yeri olan balkon, teras, bahçe, havuz kenarı gibi açık alanlara da özel yenilikler sunmak hedefiyle karoların yüzeyinde yumuşak bir dokunuş ve kaymazlığı ile güvenli mekanlar sağlayan yeni Smooth Antislip teknolojisini tanıttı. Yer karolarından oluşan seriler balkon, bahçe, teras gibi mekanları konfor alanına dönüştürmenin yanı sıra, kaydırmaz özelliğiyle de güvenli yaşam alanları sunuyor. Estetik ve modern bir görünüme sahip karolar, iç mekandan dış mekana geçişte de tasarım bütünlüğü yaratıyor.

  TERAS VE BALKONLAR KAROLARLA KONFOR ALANINA DÖNÜŞÜYOR

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Smooth antislip yüzey teknolojisiyle ürettikleri karo serisinde, tasarım bütünlüğü yakalamanın yanı sıra güvenli yaşam alanları yaratmayı amaçladıklarını aktaran Helvacıoğlu, “Artık yaz aylarında balkonlarda, bahçelerde güvenli ve konforlu bir şekilde vakit geçirmek isteyen kişilerin özellikle zeminlerinde ihtiyaç duyduğu niteliklerin farkındayız. Islak zeminlerde kayma, düşme riskine karşın kaydırmaz karolar isteyen ancak pütürlü yüzeyinden dolayı kolay temizlik yapılamamasından şikayet edenler için geliştirdiğimiz Smooth Antislip yüzeyli karolarımız ile artık temizlik çok daha kolay hale geldi” dedi.

  AKREDİTE YÜZEY TEKNOLOJİSİ

  Yetkili kurumlar tarafından akredite edilmiş teknolojiye sahip karo serilerinde birçok bileşeni bir araya getirdiklerini belirten Görkem Helvacıoğlu, “Kaydırmaz yüzey teknolojisiyle tasarladığımız karolarımız, ev sahiplerinin günlük hayatına pratik deneyimler kazandırıyor. Kolay temizlenebilir yüzeyi sayesinde bakteri oluşumunu önleyerek hijyenik zeminler yaratan karolarımız, mekan fark etmeksizin maksimum güvenliğe sahip yaşam alanları oluşturuyor. Hem iç hem de dış yüzeylerde kullanılabilen ürünlerimiz, tasarım bütünlüğü de sunuyor” şeklinde konuştu.

  ZEMİNLERDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DEVRİ

  Helvacıoğlu, kaydırmazlık özelliğine sahip karo serileri hakkında şunları söyledi: “Doğaya zarar vermeden ürettiğimiz Marin Serisi, kaydırmazlık özelliği ile ıslak zemin ve havuz kenarlarında güvenli alanlar yaratıyor. Ayrıca ahşap dokulu doğal görünümüyle de evlere doğanın huzurunu getiriyor. Moon Smooth Anti-slip sırlı porselen karoları ise doğal taş ve mermerin uyumuyla salondan balkona, terastan bahçeye kadar tüm alanlarda tasarım bütünlüğü sunuyor.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow