Adet Söktürücü Hareketler Ve Egzersizler Nelerdir? Adeti En Çabuk Ne Söktürür?

Adet Söktürücü Hareketler Ve Egzersizler Nelerdir? Adeti En Çabuk Ne Söktürür?

Spor, adet ağrısını hafifleten pelvik bölgedeki kan dolaşımını iyileştirir. Aynı zamanda sizi iyi bir ruh haline sokarak, döngünüzdeki iniş ve çıkışlarla daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olur.

Adet Söktürücü Hareketler Nelerdir?

Ağrılı bir dönemde Spor salonuna gitmek imkansız bir iş olabilir, ancak birçok alternatif de vardır. Uzun bir yürüyüş, hafif yüzme veya bazı yoga esnemeleri ağrıyı hafifletebilir ve pozitif kalmanıza yardımcı olabilir. Yüksek performanslı kadın sporcular üzerinde yapılan bir araştırmada, her dört kadından üçü adet dönemlerinden hemen önce daha kötü hissettiğini söylese de,% 63'ü egzersiz sırasında ağrının azaldığını bildirmiştir.

Egzersiz veya fiziksel aktivite genel olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır çünkü egzersiz vücutta endorfin üretimini uyarır. Bu iyi hissettiren hormonlar sadece PMS semptomlarını hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda daha iyi uyumanıza yardımcı olur.

Hızlı yürüyüşten koşmaya kadar kardiyovasküler sistemi uyaran tüm egzersiz türleri, vücudun krampları ve baş ağrılarını azaltmak için çok yararlı olan bir hormon olan endorfin yapmasına yardımcı olur.

Müziği takip ederek vücudunuzu hareket ettirmek, refahınızı çeşitli düzeylerde artırmanıza izin verecektir. Bir yandan dans etmek, esneklik ve şişkinlik hissi üzerinde çalışmaya yardımcı olur. Öte yandan, kalori yakmaya ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olur.

Adet Söktürücü Egzersizler Nelerdir?

Regl döneminiz sırasında egzersiz yaptığınızda, vücudunuzun kıvrımlarına iyi adapte olmuş ultra emici bir havlu giyin. Sadece egzersiz yaptıktan sonra duş aldığınızdan ve korumanızı ve iç çamaşırınızı değiştirdiğinizden emin olun, bu nedenle dönem kokusu sorun olmaz.
Çok ağır adet dönemlerinden (menoraji) muzdaripseniz, örneğin kickboks gibi bazı çok yoğun spor derslerinden kaçınmak daha iyidir.

Aşırıya kaçmadığınız sürece, egzersiz yapmak sadece regl döneminde güvenli değildir, uzmanlar tarafından bile tavsiye edilir. Aslında su tutma, adetiniz başladığında ortadan kalkar.

İster sabah yatakta ister akşam spor salonunda bir saat sonra olsun, esnemek kasları uzatmada ve adet ağrısını azaltmada yardımcı olur.

Bir matın üzerine uzanın ve dizlerinizi göğsünüze indirin.

Sonra bacaklarınızı indirin ve kaslarınızı gevşetin.

Nefes alırken midenizi şişirin ve kramp geçene kadar egzersizi tekrarlayın.

Farklı yoga hareketleri, bazı dönem ağrılarından sorumlu olan bel ve pelvik kasları gerer. Nefes egzersizleri, anksiyeteyi, öfke duygularını ve döngü ile ilişkili depresyon riskini azaltırken kasları gevşetir.

Adeti En Çabuk Ne Söktürür?

Hipnoza yakın olan Sophrology, kişinin gerginlik seviyesini düşürmesine izin veren gevşeme egzersizleri (nefes ve hareketler) sayesinde bedeni ve zihni hizalamayı önerir. Ayrıca, daha derin ve daha dingin bir bilinç seviyesine erişmek için meditasyona benzeyen pozitif görselleştirme kullanıyor. Bildiğimiz gibi acı ve zihinsel durum birbiriyle bağlantılıdır. Birine göre hareket ederek diğerini etkiliyoruz.

Civanperçemi iyi bir adet söktürücüdür. Antispazmodik ve rahatlatıcıdır, rahim kaslarının kasılmalarını yatıştırır. Pelinotu ise antispazmodik, antienflamatuar, idrar söktürücü, antifungal ve antibakteriyel özellikleriyle bilinir.

Adet Söktüren Bitkiler Nelerdir?

Tarhun masaj yağı olarak haricen kullanılan bu ürün, adet dönemindeki şiddetli krampların ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur.

Limon otu, antik Yunan'dan beri mide ağrılarına karşı kullanılmaktadır. Sinirlilik, kaygılarla savaşmaya yardımcı olur ve alt karın kaslarının spazmlarını yatıştırır. Zerdeçal, karayılan otu, beyaz söğüt, deve dikeni, dereotu, Alman papatyası ve bahçe kadife çiçeği de dönem ağrılarını hafifletmek için ve adet söktürücü olarak kullanılır.

Piyasada adet rahatsızlığını gidermek için bitki çayları bulunmaktadır. Biraz yukarıda bahsedilenler arasında yatıştırıcı özelliklere sahip bitkilerden oluşurlar. Kullanıma hazır olma avantajına sahipler.

İhtiyaçlarınıza ve adet ağrılarınızın yoğunluğuna bağlı olarak, adet ağrılarınızı gidermek için 1 ila 4 bardak adet sağlığı için bitki çayı tüketebilirsiniz.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS