hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Akciğerdeki zatürrenin izlerini siliyor

  Akciğerdeki zatürrenin izlerini siliyor
  expand

  Kış mevsimiyle birlikte belli başlı hastalıklar kapımıza dayanmaya başladı. Soğuk algınlığı ile birlikte tıkanmalar ve iltihaplar da beraberinde can sıkıcı olmaya başladı. Kullanılan ilaçlar dışında doğal yollarla da öksürüğünüzü kesebilir, akciğerlerinizi rahatlatabilir ve akciğer iltihabından kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sağlıklı bir vücut işleyişi için en önemli detaylardan biri akciğerlerin işlevselliğidir. Zatürre gibi ağır hastalıklar sonucu hasar alan ve akciğerlerin çökmesine neden olan hastalıklar aslında vücudun iflasına yol açar. Bu durumu önlemenin en kısa yolu ise doğal besinler arasında en güçlü mikrop öldürücü ve iltihap kurutucu olan turptur.

  Turp akciğerlerin işlevselliğini artırarak solunumu güçlendirir. Bu sayede diğer sistemlerde daha sağlıklı işler. Yapılan araştırmalara göre turp en iyi enfeksiyon önleyici besindir.

   * Alternatif tıpta turp bronşit, öksürük ve astım gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. C vitamini bakımından zengin olan turp akciğerlere yerleşen ve solunum kapakcıklarında hasara neden olan virüsleri öldürür. Adeta akciğerlerin daha güçlü ve sağlıklı çalışmasını sağlar.

   * Solunumdaki en büyük hasarlardan biri de akciğerlerin işlevsizliğine bağlı boğaz ve boğaz altı borularda biriken balgamdır. Mukoz yapısını bozan balgam solunumu engeller. Öksürüğe neden olur. Ayrıca enfeksiyonu artırır. Ancak turp bu durumları da önler. Balgam yapısını yumuşatır ve atılmasını sağlar.

  * Vücutta ödem ve iltihap birikiminin önüne geçen turp tek seferde idrar yoluyla tüm iltihaplı yapıyı vücuttan atabilir. Tam bir B vitamin kompleksi olan turp hücre dokularını yenileyerek hasar almalarının önüne geçer. Zatürre ya da astıma bağlı solunumda tümör oluşumunu engeller.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow